Świat Warcrafta #3 – Trolle, Elfy i Demony

Świat Warcrafta, z którego pochodzi Hearthstone ma swoją historię sięgającą dziesiątki mileniów wstecz. Zapraszamy Cię do poznania tej niesamowitej opowieści zaczynając od stworzenia świata i stopniowo przechodząc do bieżących wydarzeń.

Trzecia część Świata Warcrafta opowie Ci o pochodzeniu Trolli i Elfów, skąd się wzięły demony na Azeroth oraz czym jest Wojna Starożytnych

W zeszłym tygodniu ukazała się druga część cyklu – Świat Warcrafta #2 – Płonący Legion, natomiast jeżeli poznać historię od początku, to tutaj znajdziesz pierwszą część cyklu: Świat Warcrafta #1 – Starzy bogowie

TrolleZandalari

Trolle zbudowały kilka wielkich imperiów. Drakkari na mroźnej północy, Amani w ciemnych lasach, Gurubashi w głębi dżungli a Farraki na wyjących pustyniach. Zasiedlili cały Kalimdor. Przez dwa tysiące lat królowały trolle, wspierane przez niezgłębionych, duchowych bogów znanych jako Loa.

Trolle nie przewidziały jednak, że zagrożenie rodziło się w sercu ich ziem…

KALDOREI

Kaldorei

W samym centrum Kalimdoru, istniało cudowne jezioro, którego wody nasycone były potężną magią całego świata. Studnia ta była znana jako Studnia Wieczności (Well of Eternity), a na jej brzegach rozwijała się cywilizacja Nocnych Elfów.

Ta raczkująca dopiero rasa, spojrzała w magiczne wody jeziora i ujrzała w niej odbicie księżyca. Stworzyli kult, gdzie swoją boginię nazwali Elune, kojarzoną z większym z dwóch księżyców Azeroth. Wierzyli że są dziećmi Elune, dlatego też nazwali się Kaldorei czyli Dzieci Gwiazd.

CENARIUS

Cenarius

Wierzenia Kaldorei z każdą chwilą stawały się prawdziwsze. Z rozległych lasów Kalimdoru, półbóg Cenarius, ruszył elfom na spotkanie. Jego górna część ciała wyglądała jak nocny elf, dolna natomiast jak jeleń, mawiało się że jest synem bogini Elune oraz potężnego ducha jelenia, znanego jako Malorne (druga najważniejsza postać w wierzeniach Kaldorei zaraz po Elune).

Cenarius w dużej mierze zawdzięcza swoją moc Yserze, która nauczyła go wielu tajemnic i pokazała mu jak dostać się do Szmaragdowego Snu (Emerald Dream). Półbóg okazał się największym i najpotężniejszym sojusznikiem Ysery w kolejnych dniach.

Dał początek licznemu potomstwu. Jego synami byli Keepers of the Grove (znani jako Strażnicy) a córkami były uczciwe Driady.

Cenarius przekazał sztuki druidyzmu śmiertelnikom, nauczając jednego z Nocnych Elfów, którego imię brzmi Malfurion Burzogniewny (Stormrage). Taureni twierdzą że półbóg zdradził Malfurionowi tajemnice Szmaragdowego Snu aczkolwiek brak jakichkolwiek dowodów na to, że tak faktycznie było.

KRÓLOWA AZSHARA ORAZ STUDNIA WIECZNOŚCI

Azshara

Jak to zwykle bywa, kiedy potężna moc jest w zasięgu ręki, tworzą się różne odłamy, nie inaczej było i tutaj. Osobna grupa elfów zaczęła w tajemnicy studiować moc Studni, wykorzystując pierwotną magię w celu doskonalenia swoich magicznych umiejętności. Grupa ta, wywyższając się ponad Kaldorei, nazwała się Quel’dorei czyli Wysoko Urodzeni (Highborne).

Przywódca Wysoko Urodzonych, Azshara, stała się królową. Jej moc dorównywała tylko jej próżności. Zaczęła używać swojej władzy nad Studnią Wieczności do zaciągania innych elfów do swojej służby, a nawet do wmawiania innym, że to ona jest wcieleniem Elune.

ATAK TROLLI

NocnyElf

Rosnąca siła nocnych elfów nie mogła zostać niezauważona przez trolle Zandalari. Dzięki przychylności Loa, Amani i Gurubashi postanowiły uderzyć w Kaldorei. Ponieważ Nocne elfy posiadały Studnie Wieczności oraz wiedzę Cenariusa, z łatwością odpierały ataki najeźdźców. Trolle musiały się wycofać, nie potrafiły walczyć z magią, którą dysponowały Nocne Elfy, był to początek upadku nie tylko trolli, bowiem nieumiejętne korzystanie z magii sprowadziło na Azeroth największe zło.

AZSHARA I SARGERAS

KrólowaAzshara

Pragnienie władzy przez Azsharę rosło. Fakt posiadania niepokonanych elfów i pokonanie trolli tylko to potęgowało. Zaczęła więc szukać nowych źródeł wzmocnienia swojej pozycji. Odnalazła Wypaczoną Otchłań (Twisting Nether), magiczną krainę zamieszkaną przez demony. Azshara nic o nich nie wiedziała, a nawet gdyby, jej ego nie pozwoliłoby dostrzec zagrożenia jakie niesie kontakt z demonami.

Azshara zaczęła rozmawiać z poległym tytanem, Sargerasem. Za jego namową, Azshara rozkazała swoim ludziom przekształcić Studnię Wieczności w ogromną bramę, dzięki której Sargeras wraz z Płonącym Legionem będzie mógł dostać się do Azeroth.

WOJNA STAROŻYTNYCH

StudniaWieczności

Demony zaczęły wylewać się ze Studni Wieczności, rozprzestrzeniały się jak szarańcza po ziemiach Nocnych Elfów. Jednak dzięki Cenariusowi i Kaldorei, udało się namówić Starożytnych do udziału w wojnie przeciwko demonom.

Część Wysoko Urodzonych, pod przywództwem prawej ręki Azshary, Xaviusa, dostało krew demonów i przy jej pomocy Wysoko Urodzonym powyrastały rogi, pazury, ogony i futro, stając się pierwszymi Satyrami

Kaldorei zaczęli walkę z demonami i Wysoko Urodzonymi. Illidan Burzogniewny postanowił dołączyć do brata i wraz z Tyrandą Whisperwind (Szept Wiatru) postanowili odszukać Cenariusa. Półbóg zgodził się pomóc i poprosił starożytne Smocze Aspekty o pomoc w walce. Malfurion zaproponował zniszczenie Studni Wieczności przez którą napływały nieskończone fale demonów. Wiedząc że Studnia Wieczności daje elfom moc i nieśmiertelność, Kaldorei były przerażone myślą o jej zniszczeniu.

Illidan walczył ze swoim uzależnieniem od magii, dlatego na wieść, że Malfurion chce zniszczyć Studnię Wieczności, odwrócił się od niego i poszedł ostrzec Azsharę o zamiarze Malfuriona, wcześniej napełniając siedem fiolek wodą ze Studni.

STAROŻYTNI

Malorne

Starożytni byli niezwykle potężnymi istotami, których moc pochodziła ze Szmaragdowego Snu.

Wilk Goldrinn był wcieleniem okrucieństwa. Nawet przez niekończącymi się falami demonów, jego gniew nie mógł być stłumiony. Mówiło się, że walczył kilka dni bez odpoczynku zabijając ponad 10.000 demonów, zanim sam padł w bitwie

Biały Jeleń Malorne był niesamowity na polu bitwy, swoim porożem przewracał, taranował i masakrował demony. Niestety został zabity przez eredara Archimonte, który złapał poroże starożytnego i użył go do skręcenia jego karku.

Żółw Tortolla, początkowo uznawany za nieszkodliwego półboga, potem za największe zagrożenie. Miażdżył tysiące demonów swoim ciężarem a wyjątkowo mocna skorupa uniemożliwiała pokonanie go. Jeden z nielicznych starożytnych strażników który przeżył wojnę.

Dzik Agamaggan, początkowo nie chciał dołączyć do bitwy, lecz za namową Cenariusa ruszył z niezwykłą wściekłością w bój. Walczył z Lordem Mannorothem i ostatecznie pokonał go. Mówi się że gdziekolwiek spadła krew Agamaggana, wyrósł stamtąd ogromny cierń.

Kruk Avianna, wybrana przez Elune jako jej posłaniec. Zamiast brać udział w walce, zbierała i przekazywała informacje o przebiegu walki Cenariusowi. Została ciężko ranna i strącona z nieba. Gdy to nastąpiło drzewo G’Hanir obumarło. Jej zwolenniczki stały się pierwszymi Harpiami.

Oraz starożytne bliźniaki Ursoc i Ursol. Pomimo ogromnego rozmiaru i siły którą dysponowali, byli łagodni i mili. Ich życzliwość była dla nich zgubą podczas wojny. Zostali otoczeni i zabici przez Płonący Legion.

WIELKIE ROZBICIE

WielkieRozbicie

Gdy demony były zapędzane z powrotem do Studni Wieczności, Sargeras był już gotowy do przejścia przez portal, powoli ukazywał się jego cień. Bez czasu i bez innych opcji, nocne elfy nie miały wyboru i musiały przerwać rytuał Wysoko Urodzonych, niszcząc tym samym Studnię.

Po przerwaniu rytuału, portal zrobił się niestabilny i w końcu implodował, wyzwalając niewyobrażalną energię. Gigantyczny kataklizm podzielił Kalimdor na mniejsze części. Demony zostały wessane przez portal zostawiając tylko garstkę Elfów i satyrów. Azshara i jej Wysoko Urodzeni także nie mieli szczęścia, zostali pochłonięci przez Ocean i resztkami mocy Studni, przemienieni w Nagi.

Superkontynent Kalimdor, rozpadł się na cztery mniejsze kontynenty, rozsiewając po świecie ostatnie formy magii. W miejscu Studni Wieczności utworzył się ogromny wir wodny, znany dzisiaj jako Maelstrom.

WYSOKO URODZENI, DRZEWO ŚWIATA ORAZ DŁUGIE CZUWANIE

ArmiaTyrande

Przy tak wielu zabitych, nocne elfy odczuwały wyraźną niechęć do Wysoko Urodzonych. Malfurion i Tyrande postanowili zaprzestać dalszemu rozlewowi krwi. Wygnali więc resztki sił Wysoko Urodzonych a ci, pod przywództwem Dath’Remara Sunstridera przepłynęli morze.

Illidan, mimo iż wspierał druidów, nie był bez winy. Używając wcześniej napełnionych fiolek próbował stworzyć nową Studnię Wieczności. Wybrał się więc na górę Hyjal gdzie znalazł spokojne jeziorko. Wlał zawartość trzech fiolek do jeziora, tworząc nową Studnię Wieczności. Kiedy nocne elfy odkryły nową Studnię Wieczności, były przerażone myślą o tym co zrobiło zniszczenie poprzedniej. Postanowiono więc zostawić Studnię nietkniętą, natomiast Malfurion uwięził Illidana za swój czyn na ponad 10.000 lat.

Pozostałe smoki zebrały się wręczając nocnym elfom wielki dar, lecz nie za darmo. Alexstasza stworzyła Drzewo Świata z żołędzi pobranej z drzewa G’Hanir przed zniszczeniem. Zasadziła go w jeziorze które Illidan nasycił magią. Czerwony Aspekt pobłogosławił drzewo zdrowiem, więc nie mógł paść ofiarą żadnego spaczenia, natomiast Nozdormu błogosławił drzewo, powodując że będzie ono wiecznie młode. Dopóki drzewo będzie żyć, nocne elfy nie będą umierać ze starości czy chorób. Kaldorei nazwali drzewo Nordrassil, czyli „Korona niebios”.

Błogosławieństwo Ysery, pozwoliło na połączenie drzewa ze Szmaragdowym Snem. Pozwoli to na odbudowę świata, jednak aby to było możliwe, należy utrzymać Szmaragdowy Sen. Wszyscy Druidzi zgodzili się wejść do Szmaragdowego Snu i spać tak długo, jak to będzie konieczne. Ponieważ mężczyźni byli Druidami, a kobiety Kapłankami, ochrona drzewa przypadła Tyrandzie. Stworzyła więc ona armię składającą się kapłanek oraz wojowniczek, po czym przysięgła chronić drzewo, dopóki druidzi będą spać w Szmaragdowym Śnie.

 

Następna część już za tydzień, a w niej poznasz rasy i urządzenia stworzone przez Tytanów Jak zawsze jeśli masz jakiekolwiek uwagi to pisz śmiało w komentarzu pod tekstem.

Historię zebrał w całość i opracował Tomek51882 na podstawie Lore of Warcraft autorstwa zigzagler.

Driada

Author: tomek51882

Share This Post On

1 Comment

  1. Świetnie napisane jak dlamnie.
    Studnie wieczności znam tylko z WoWa z instancji, dodam od siebie że powstał chyba tam potężny artefakt smoczy.

Trackbacks/Pingbacks

  1. Świat Warcrafta #4 – Rasy Tytanów | HSArena.pl - Największy oficjalny serwis fanowski Hearthstone - […] zeszłym tygodniu ukazała się trzecia część cyklu – Świat Warcrafta #3 – Trolle, Elfy i Demony, natomiast jeżeli poznać…
  2. Świat Warcrafta #7 – Wojny Kalimdoru | HSArena.pl - Największy oficjalny serwis fanowski Hearthstone - […] Ludzie i Młoty Świat Warcrafta #5 – Pandaria Świat Warcrafta #4 – Rasy Tytanów Świat Warcrafta #3 – Trolle,…
  3. Świat Warcrafta #9 – Rada Tirisfal | HSArena.pl - Największy oficjalny serwis fanowski Hearthstone - […] Ludzie i Młoty Świat Warcrafta #5 – Pandaria Świat Warcrafta #4 – Rasy Tytanów Świat Warcrafta #3 – Trolle,…
  4. Świat Warcrafta #10 – Pierwsza Wojna | HSArena.pl - Największy oficjalny serwis fanowski Hearthstone - […] Ludzie i Młoty Świat Warcrafta #5 – Pandaria Świat Warcrafta #4 – Rasy Tytanów Świat Warcrafta #3 – Trolle,…

Submit a Comment