Świat Warcrafta #9 – Rada Tirisfal

Świat Warcrafta, z którego pochodzi Hearthstone ma swoją historię sięgającą dziesiątki mileniów wstecz. Zapraszamy Cię do poznania tej niesamowitej opowieści zaczynając od stworzenia świata i stopniowo przechodząc do bieżących wydarzeń.

Dziewiąta część opowie Ci o Radzie Tirisfal, kim byli Strażnicy Tirisfal oraz kto pomógł otworzyć Mroczny Portal na Azeroth.

Jeżeli chciałbyś cofnąć się do poprzedniej części cyklu, to poniżej znajdziesz spis wszystkich opublikowanych do tej pory części:
Świat Warcrafta #8 – Horda Orków
Świat Warcrafta #7 – Wojny Kalimdoru
Świat Warcrafta #6 – Wysoko Urodzeni, Ludzie i Młoty
Świat Warcrafta #5 – Pandaria
Świat Warcrafta #4 – Rasy Tytanów
Świat Warcrafta #3 – Trolle, Elfy i Demony
Świat Warcrafta #2 – Płonący Legion
Świat Warcrafta #1 – Starzy Bogowie

 

Medivh
Podczas budowy Mrocznego Portalu przez orków w Dreanorze, pewien charakterystyczny mag był zajęty budową Mrocznego Portalu w Azeroth. Tym magiem był Medivh, Ostatni Strażnik Tirisfal. Zanim jednak przejdziemy dalej, wypadałoby odpowiedzieć na pytanie – Kim jest Strażnik Tirisfal?

RADA SILVERMOON

Rada Silvermoon

Tysiące lat przed otwarciem Mrocznego Portalu, elfy z Quel’Thalas stworzyły grupę magów w celu szybkiego wykorzenienia i zniszczenia demonicznego wpływu na Azeroth. Grupa ta została stworzona między innymi przez członków Rady Silvermoon, a później przekształcona w Radę Tirisfal.
Gdy wysokie elfy zdecydowały się podzielić z ludźmi sekretami magii tajemnej, nie spodziewały się, że ci tak szybko opanują nową sztukę, przewyższając często swoich nauczycieli.

Demoniczne najazdy na Dalaran narastały w ciągu wieków do tego stopnia, że władcy miasta zwrócili się z prośbą o pomoc do elfów. Elfy zgodziły się i decydowano się włączyć inne rasy Wschodnich Królestw, tworząc wspomnianą wcześniej Radę Tirisfal, składającą się z wysokich elfów, ludzi i gnomów z Khaz-Modan.

AEGWYNN STRAŻNICZKA TIRISFAL

Aegwynn

Rada Tirisfal (znana również jako Tirisfalen) była dobrze strzeżoną tajemnicą. Magowie wybierali spośród siebie jednego, który stawał się Strażnikiem – wybrańcem o niemal boskiej mocy. Podczas skomplikowanego rytuału Rada Tirisfal łączyła swe magiczne zdolności w ciele czempiona, sprawiając, że w pojedynkę był w stanie pokonać całą armię demonów.

Przez tysiące lat nic nie zakłóciło rytuału przekazywania mocy. Wtedy na nową Strażniczkę wybrano Aegwynn… Z mocą Rady, była ona gotowa do zwalczenia każdego zła, a przynajmniej tak myślała.

AEGWYNN KONTRA AWATAR SARGERASA

Aegwynn kontra Sargeras

Aegwynn przeszła prawdopodobnie największą próbę ze wszystkich Strażników Tirisfal. Stanęła przed obliczem awatara Sargerasa, Władcy Płonącego Legionu.

W tajemnicy, na kontynencie zwanym Północną Granią (Northrend), demony polowały na niebieskie smoki i pozyskiwały z nich moc, potrzebną do przywołania awatara Upadłego Tytana. Choć był to tylko ułamek prawdziwej mocy Sargerasa, to jego siła wciąż była ogromna. Aegwynn z trudami udało się pokonać awatara. Mimo to, wydawało jej się że zwycięstwo przyszło zbyt łatwo.

SYN AEGWYNN I NIELASA ARANA

Nielas Aran

Sargeras od początku planował zagnieździć się w łonie Aegwynn, aby zająć miejsce duszy jej przyszłego potomka i zawładnąć mocą Tirisfalen.

Aegwynn stała się arogancka po swoim zwycięstwie nad ognistym demonem na północy. Zarzuciła Radzie Tirisfal bezużyteczność, gdyż to ona samotnie chroniła świat, a nie oni. Uwiodła więc Nielasa Arana (zdjęcie powyżej), aby z ich związku powić dziecko, w które przelała moce Tirisfal. Rada byłą temu przeciwna, ale w końcu przystała na jej propozycję.

Swojemu synowi nadali imię Medivh, co oznacza „opiekun tajemnic” w elfickim języku Thalassian. Dorastał on w południowym królestwie – Wichrogrodzie (Stormwind).

Wybór ten okazał się śmiertelny dla ojca Medivha. Kiedy potężna moc Strażnika Tirisfal obudziła się w ich synie, uwolniona magia zabiła Nielasa Arana i pogrążyła Medivha w śpiączce. Został on oddany w ręce Gorliwych Kapłanów, gdzie pozostał przez 20 lat.

MEDIVH, OSTATNI STRAŻNIK TIRISFAL

Medivh, ostatni Strażnik Tirisfal

Po tym jak Medivh (widoczny na zdjęciu powyżej) się obudził, miał moc, o której większość magów mogła tylko pomarzyć. Szybko opanował magię, przewyższając największych magów z Quel’Thalas, a może nawet swoją matkę.

Medivh osiadł w opuszczonej wieży Karazhan (również widoczna na zdjęciu) na przełęczy Duskwood z widokiem na rozległe Czarne Bagna (Black Morass) oraz na wszystkie inne okoliczne ziemie.

Medivh miał na usługach tylko kucharkę i lokaja – żył jak odludek. Przez długi czas nie przyjmował żadnego ucznia, pomimo licznych próśb jego najbliższego przyjaciela, Anduina Lothara. W końcu wybrał młodego, aczkolwiek obiecującego ludzkiego maga o imieniu Khadgar na swojego ucznia.

PLAN SARGERASA

Oszalały Medivh

Medivh i Sargeras prowadzili ciągły bój o dominację nad ciałem Strażnika. Czarodziej nie chciał, aby jego uczeń go zobaczył, lecz Khadgar odkrył tajemnice Medivha dzięki przywołaniu wizji. Ujrzał w niej rozmowę Medivha z Gul’danem, w której mowa była o podbóju Azeroth. Wtedy też Khadgar poznał prawdę o spaczeniu, które dotknęło jego pana.

MROCZNY PORTAL

Mroczny Portal

Głęboko w Czarnych Bagnach, Mroczny Portal (widoczny na zdjęciu) został otwarty dzięki mocy Medivha, choć akt otwarcia bramy wyssał z niego wszelkie siły. Kiedy orkowie z Rady Cieni potwierdzili obietnice Gul’dana o nowym świecie, Medivh powrócił do Karazhan, gdzie odpoczywał i obserwował co wyniknie z otwarcia portalu.

INWAZJA HORDY ORKÓW

Ork

Mroczny Portal został otwarty z pomocą Medivha, umożliwiając orkom atak na Azeroth. Zaczęło się od rozpoznania terenu i weryfikacji infromacji otrzymanych od oszalałego maga. Inwazja na pełną skalę miała się w wkrótce zacząć.

Pierwsza Wojna rozpoczęła się…

Następna część już za tydzień, a w niej przybliżymy Ci przebieg Pierwszej Wojny oraz kilka ważnych postaci.
Jak zawsze jeśli masz jakiekolwiek uwagi to pisz śmiało w komentarzu pod tekstem.

Historię zebrał w całość i opracował Tomek51882 na podstawie Lore of Warcraft autorstwa zigzagler.

 

Garona

Author: tomek51882

Share This Post On

4 komentarze

  1. Ah pamietam z WoWa raid Karazhan i tego przekletego eventowego bossa „szachy”, jak i instacje z otwarciem tego portala.

  2. QUOTE

    Ah pamietam z WoWa raid Karazhan i tego przekletego eventowego bossa "szachy", jak i instacje z otwarciem tego portala.

    Bardziej pokręconej lokacji jeśli chodzi o poruszanie się to chyba nie ma nigdzie w WoWie…

  3. Faktycznie jeśli chodzi o klimat to raid jest świetny, ale z drugiej strony Dr.Omader ma racje poruszanie się tam to był koszmar…

Trackbacks/Pingbacks

  1. Trzy nowe karty z tajwańskiego streamu | HSArena.pl - Największy oficjalny serwis fanowski Hearthstone - […] po wygraniu partii szachów w Karazhanie (byłej siedzibie Medivha, więcej o tym w ostatnim wpisie Świat Warcrafta #9). Po…
  2. Świat Warcrafta #10 – Pierwsza Wojna | HSArena.pl - Największy oficjalny serwis fanowski Hearthstone - […] części cyklu, to poniżej znajdziesz spis wszystkich opublikowanych do tej pory części: Świat Warcrafta #9 – Rada Tirisfal Świat…
  3. Świat Warcrafta #12 – Po drugiej stronie Mrocznego Portalu | HSArena.pl - Największy oficjalny serwis fanowski Hearthstone - […] do tej pory części: Świat Warcrafta #11 – Druga Wojna Świat Warcrafta #10 – Pierwsza Wojna Świat Warcrafta #9…

Submit a Comment