Szaman Thrall

hearthstone szaman

Thrall zaczynał jako niewolnik, by – pokonawszy wiele przeciwności – stać się wodzem Hordy. Na poczesne miejsce w historii Azeroth zapracował sobie dzięki swej wielkiej odwadze, śmiałym czynom, nieugiętej woli i potężnej, szamańskiej mocy, która pozwala mu wezwać na pomoc magię żywiołów.

thrall artwork

Opowieść o szamanie

Thrall jest jedną z postaci, które odcisnęły największe piętno na całym uniwersum Warcrafta. Jego inteligencja, mądrość i zdrowy rozsądek ukształtowały Hordę w jeden silny, zwarty organizm, z którym muszą się liczyć zarówno sojusznicy, jak i wrogowie.

thrall tron

Thrall opanował rozległe połacie Kalimdoru i nadał nowej krainie nazwę „Durotar”. Swoją stolicę – Orgrimmar – wzniósł jako bezpieczną przystań dla wszystkich orków, którzy zechcieli ślubować wierność jego Hordzie. Dzięki swej mądrości Thrall zdołał przekonać liczne rasy do współpracy i zjednoczenia się pod wspólnym sztandarem honoru i męstwa. Siła, która płynie z jedności, dała im nadzieję na lepsze jutro.

thrall szaman

Thrall, poddawany przez los ciężkim próbom, przeprowadził swój lud przez wiele kluczowych momentów w historii Azeroth: od uwolnienia orków spod ludzkiego jarzma, poprzez morską podróż do Kalimdoru, atak Płonącego Legionu na górę Hyjal, aż po upadek Króla Licza.

thrall smoki

Po Kataklizmie, zwiastującym powrót Śmiercioskrzydłego do Azeroth, Thrall wykazał się szlachetnością i odwagą, podejmując się misji ukojenia gniewu rozszalałych żywiołów i narażając życie, by ratować bliską swemu sercu krainę oraz jej mieszkańców. Thrall wkroczył w chaotyczny Malstrom, aby ustabilizować wyrwę ziejącą pomiędzy Azeroth a Sferą Żywiołów.

thrall cataclysm

Thrall, u boku smoczych Aspektów: Alexstrazy, Ysery, Nozdormu oraz Kalecgosa, dowodził armią, która pokonała Śmiercioskrzydłego i zapobiegła kulminacji Kataklizmu – katastrofie, która doprowadziłaby do zniszczenia całego Azeroth.

thrall deathwing

Jeszcze przed częściowym zniszczeniem Azeroth przez przywódcę czarnych smoków Thrall podjął decyzję o przekazaniu przywództwa Hordy w ręce Garrosza. Spowodowało to niemal całkowitą zmianę polityki Hordy, a rządzący żelazną ręką syn legendarnego Grommasza doprowadził do zerwania sojuszy, które Thrall budował niestrudzenie całymi latami. Zdawało się, że misja Thralla mająca na celu położenie kresu niesprawiedliwości i tyranii nigdy nie dobiegnie końca – wojownik, którego niegdyś uważał on za sojusznika godnego przewodzenia Hordzie zmienił ją w brutalną, siejącą zniszczenie machinę, niosącą wojenną żagiew Pandarii i innym krainom. Thrall jest jednak zdecydowany pokonać wszystkie przeszkody i sprawić, by pokój zapanował nie tylko w samej Hordzie, ale również wśród wszystkich jej sojuszników.

thrall doomhammer

Thrall rzadko rozstaje się ze swoim legendarnym młotem bojowym – Zgładzicielem. Jest to potężny oręż, który ucieleśnia siłę wszystkich orków. Choć jego nazwa nie wróży nic dobrego, w rękach Thralla niesie on pokój i nadzieję wszystkim rasom Hordy.

zgładziciel

Wy także możecie sięgnąć po ten owiany legendą oręż w grze Hearthstone i sprowadzić zgubę na swych przeciwników oraz ich stronników – a to dzięki zaklętej weń mocy furii wichru. Żywioły pobłogosławiły Zgładziciela, a furia wichru umożliwia dwukrotne wykonanie ataku w tej samej turze. Ku chwale Hordy!

thrall rysunek

Mamy nadzieję, że podobają się wam przytoczone tu fragmenty historii Thralla oraz rola, jaką odgrywa on w Hearthstone. Któremu z dziewięciorga bohaterów chcielibyście się przyjrzeć w następnej kolejności? Podzielcie się z nami swoimi opiniami w komentarzach!

Przeczytajcie także dzieje innych bohaterów Hearthstone!

Łowca RexxarCzarnoksiężnik Gul’danŁotrzyca ValeeraKapłan Anduin

Author: hearthstone

Share This Post On

2 komentarze

  1. Fajnie że są takie opisy historii postaci, myślę że warto by dodać do nich jeszcze ogólne opisy tych klas, szczególnie dla nowych graczy byłoby to pomocne

Submit a Comment