Turniej ostatniej szansy i turniej kwalifikacyjny do BlizzConu już teraz!

Blizzard wywołał właśnie niemałe zamieszanie – okazuje się, że zapowiadany Turniej Ostatniej Szansy (EU) czyli ostatnia możliwość na zdobycie miejsca do turnieju kwalifikacyjnego przed Mistrzostwami Świata w Hearthstone odbędzie się w ten czwartek i piątek 4 i 5 września!

Oznacza to, że jeśli chcesz złapać ostatnie miejsca do turnieju kwalifikacyjnego musisz zrobić to jutro i pojutrze (rejestracja do turnieju). Warto startować bo do obsadzenia pozostało jeszcze może nawet 14 miejsc!

Co więcej – pierwsza faza turnieju kwalifikacyjnego, w której udział weźmie 128 zakwalifikowanych graczy odbędzie się już w ten weekend!

ostatnia szansa turniej hs

Zaskoczenie i zamieszanie jest dość spore z kilku powodów:

 • Blizzard podał na Facebooku jedynie informację Chcecie mieć szansę na udział w imprezie 2014 European Hearthstone Qualifiers? Podejmijcie wyzwanie już i zgłoście się do organizowanego przez DreamHack turnieju Last Call Tournament! „. Do tego na Twitterze jedynie podali dalej tweeta od Dreamhack. Nie ma też nic wspomniane o turnieju kwalifikacyjnym, dopiero po wejściu w link można zobaczyć informacje o pierwszej fazie tego turnieju, która ma miejsce już w ten weekend.
 • Nie znamy ciągle listy osób, które zakwalifikowały się po sierpniowym sezonie, ostatnia taka lista została podana 20 sierpnia. Nie wiemy czy osoby zakwalifikowane dostały w ogóle informacje od Blizzarda o tym, że się dostały.
 • Nie została podana żadna oficjalna informacja ani na battle.netowych forach ani w wiadomościach na oficjalnym blogu.
Świeże informacje:

Nic więc dziwnego, że wielu graczy czuje się zdezorientowanych. Podawanie informacji o turnieju kwalifikacyjnym na 4 dni przednim już samo w sobie wywołuje zamieszanie, a co dopiero w takiej sytuacji. Liczymy na jakieś szersze i dokładniejsze informacje od Blizza wkrótce. Tymczasem zapoznaj się ze szczegółami udostępnionymi przez DreamHack:

Szczegóły Turnieju Ostatniej Szansy

Turniej odbędzie się online w dniach 4-5 września.

Trzeba być obywatelem jednego z krajów, z których można grać (Polska jest na tej liście) do tego przy zapisie trzeba zamieścić skan dokumentu potwierdzającego ten fakt.

Tylko osoby, które wcześniej zdobyły już legendarną rangę mogą startować w turnieju. W pierwszej rundzie turnieju wymaga się używania legendarnego rewersu.

Turniej rozgrywany do 2 wygranych gier (Bo3), pojedyncza eliminacja (przegrywasz = odpadasz całkowicie).

Najlepsi gracze z tego turnieju otrzymają wstęp do turnieju kwalifikacyjnego. Nie wiadomo ile wejściówek jest do zgarnięcia, w ostatnim wpisie z 20 sierpnia Blizzard wymienił 94 zakwalifikowanych graczy, do nich dochodzi 16 graczy z sierpniowego sezonu i przynajmniej 4 miejsca obsadzone z turniejów ZOTAC Cup i ESL TteSports Summer Challenge. Możliwe, że były jeszcze jakieś turnieje, które gwarantowały miejsce, które nam umknęły. Razem daje nam to minimum 114 zakwalifikowanych graczy, a w turnieju eliminacyjnym startuje 128 graczy. Do tego jeśli ktoś zrezygnuje wcześniej ze startu jego miejsce przypadnie następnej osobie w kolejce. Więc pewnie z 10-14 miejsc będzie do zgarnięcia z tego turnieju ostatniej szansy.

Zapisy na Turniej Ostatniej Szansy – tutaj.

Będziemy obserwować turnieje i szczególnie przyglądać się naszym rodakom, którzy zmierzą się w nich. Na forum tworzymy listę startujących Polaków, pomóż nam – kliknij.

 

Szczegóły Turnieju Kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata Hearthstone

Faza pierwsza turnieju będzie miała miejsce online i zmierzy się w niej 128 zakwalifikowanych zawodników. Do fazy drugiej przejdzie 14 najlepszych zawodników.

Faza pierwsza turnieju odbędzie się w dniach 6-7 września.

Turniej będzie rozgrywany do 3 wygranych (Bo5) oraz co ciekawe w systemie swiss. System swiss jest sprawiedliwszy niż system pojedynczej czy podwójnej eliminacji. W swiss gracze walczą ze sobą zawsze stając do walki z przeciwnikiem, który jest najbliżej ich wyniku. Przykładowo po 3 rundach Swiss gracz z 3 wygranymi na koncie zostanie posadzony przeciwko graczowi z taka samą lub podobną ilością wygranych, a gracz z 3 przegranymi zostanie posadzony przeciwko graczowi z 3 przegranymi. Jest to sprawiedliwszy system bo nie jest tak uzależniony od szczęścia jak systemy eliminacyjne. W przypadku turnieju swiss jeśli dwóch najlepszych graczy spotka się ze sobą już w pierwszej turze, to przegrany będzie miał tylko jeden punkt mniej niż wygrany zamiast całkowicie odpaść.

Faza druga turnieju będzie rozgrywana na żywo, wejdzie do niej 14 najlepszych zawodników z fazy pierwszej oraz dwóch zawodników, którzy w poprzednich sezonach grali najlepiej (np. ciągle zajmowali miejsce w top 2 na koniec sezonu). Wszyscy gracze w fazie drugiej będą mieli zapewnione noclegi i przelot na turniej, który jeszcze nie wiadomo kiedy i gdzie będzie miał miejsce.

W fazie drugiej gracze będą walczyli w formacie podwójnego turnieju – najpierw odbędzie się faza grupowa – zostaną podzieleni na 4 grupy i po 2 najlepszych graczy z każdej grupy przejdzie do fazy pojedynczej eliminacji. Następnie z tych 8 zostanie wyłoniona najlepsza czwórka, która będzie mogła polecieć na Mistrzostwa Świata Hearthstone, które będą rozegrane w listopadzie w trakcie tegorocznego Blizzconu.

 

Zapisy na Turniej Ostatniej Szansy i wszystkie informacje znajdziesz na stronie DreamHacku – tutaj.

Author: hearthstone

Share This Post On

1 Comment

 1. Zamieszanie jest jeszcze większe, gdyż informacje opisane wyżej są już nieaktualne. Wszystkie osoby które zapisały się i zakwalifikowały dostały nowe wytyczne.

  Turniej ostatniej szansy jest w tą sobotę o 14:00 rundy 1-5, pozostałe w niedziele.
  Turniej swiss 128 graczy w następny weekend sobota/niedziela. Jest więcej czasu na przygotowanie. Osoby zakwalifikowane muszą się zarejestrował do turnieju 128 graczy i dużo nowych informacji. Oto notatka oficjalna:

  Hi there,

  DreamHack, the organizer of Last Call Tournament, has sent you the following message via Battlefy:

  Hello,

  The scheduling for both the Last Call Tournament, and the Phase 1 portion (which the Last Call qualifies into) have been adjusted, please read: http://www.dreamhack.se/stockholm14/2014/09/02/roa

  New dates:

  Last Call Tournament
  September 6th, 2pm CEST (check-in 1:45) – Round 1-5
  September 7th, 2pm CEST – Remaining Rounds and consolation matches to determine advancing players
  2014 European Hearthstone Qualifier Tournament – Phase 1 (Online)
  September 13th, 2pm CEST (check-in 1:45) – Round 1-5
  September 14th, 2pm CEST Round 6-9

  Also a reminder of the eligibility requirements for participation in the Last Call Tournament:

  1) Participants must be legal residents of the Austria, Belgium, Belarus, Bulgaria, Croatia, the Czech Republic, Denmark, Finland, France and Germany, Hungary, Ireland, Italy, Luxembourg, the Netherlands, Norway, Poland, Russia, Serbia, Spain, Sweden, Switzerland, Ukraine and the United Kingdom. When signing up be sure to include a scan of a document proving this to participate.

  2) Participants must have previously attained legendary rank and will be required to use that cardback in the first round of competition.

  If you have not provided proof of residence in your signup we will email you in the coming days before the tournament to confirm you are able to participate, if you did not provide proof of residence (legible photo or scan of a utility bill with your name + address, passport, etc) feel free to respond to this email with that and we can confirm your eligibility.

  We apologize for any inconvenience, please respond if you have any questions regarding these changes or eligibility to participate!

  Thank you!

Trackbacks/Pingbacks

 1. Turnieje ostatniej szansy i kwalifikacyjny przesunięte | HSArena.pl - Hearthstone wiadomości, arena, poradniki, Hearthstone po Polsku - […] terminy Turnieju Ostatniej Szansy i Turnieju Kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata Hearthstone. Pierwotnie Turniej Ostatniej Szansy miał zostać rozegrany wczoraj…

Submit a Comment