Turnieje ostatniej szansy i kwalifikacyjny przesunięte

Blizzard zmienił terminy Turnieju Ostatniej Szansy i Turnieju Kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata Hearthstone. Pierwotnie Turniej Ostatniej Szansy miał zostać rozegrany wczoraj i dzisiaj, jednak Blizzard przesunął termin na bardziej dogodny dla graczy. Odbędzie się on w ten weekend 6 i 7 września. Natomiast turniej Kwalifikacyjny dla 130 zakwalifikowanych graczy został podzielony na dwie fazy. Dwóch najlepszych zawodników, czyli takich którzy zdobywali w kolejnych sezonach najwyższe rangi na legendzie przechodzi automatycznie do drugiej fazy. Faza pierwsza zostanie rozegrana online w następny weekend w dniach 13-14 września.

Będziemy obserwować turnieje i szczególnie przyglądać się naszym rodakom, którzy zmierzą się w nich. Na forum tworzymy listę startujących Polaków, pomóż nam – kliknij.

Zozus stworzył na forum listę osiągnięć niektórych z zakwalifikowanych rodaków, warto zobaczyć ją – tutaj.

ostatnia szansa turniej hs

Szczegóły Turnieju Ostatniej Szansy

Turniej odbędzie się online w dniach 6-7 września. Start w sobotę o godzinie 14:00, check-in o 13:45. W sobotę zostaną rozegrane rundy 1-5. W niedziele turniej startuje również o 14:00 i rozegrane zostaną pozostałe rundy.

Trzeba być obywatelem jednego z europejskich krajów, z których można grać (Polska jest na tej liście) do tego przy zapisie trzeba zamieścić skan dokumentu potwierdzającego ten fakt.

Tylko osoby, które wcześniej zdobyły już legendarną rangę mogą startować w turnieju. W pierwszej rundzie turnieju wymaga się używania legendarnego rewersu.

Turniej rozgrywany do 2 wygranych gier (Bo3), pojedyncza eliminacja (przegrywasz = odpadasz całkowicie).

Najlepsi gracze z tego turnieju otrzymają wstęp do turnieju kwalifikacyjnego. Nie wiadomo ile wejściówek jest do zgarnięcia, w ostatnim wpisie z 20 sierpnia Blizzard wymienił 94 zakwalifikowanych graczy, do nich dochodzi 16 graczy z sierpniowego sezonu i przynajmniej 4 miejsca obsadzone z turniejów ZOTAC Cup i ESL TteSports Summer Challenge. Możliwe, że były jeszcze jakieś turnieje, które gwarantowały miejsce, które nam umknęły. Razem daje nam to minimum 114 zakwalifikowanych graczy, a w turnieju eliminacyjnym startuje 130 graczy. Do tego jeśli ktoś zrezygnuje wcześniej ze startu jego miejsce przypadnie następnej osobie w kolejce. Więc pewnie z 10-14 miejsc będzie do zgarnięcia z tego turnieju ostatniej szansy.

Aktualizacja: Blizzard umieścił listę graczy zakwalifikowanych razem z sierpniowym sezonem, ale jest chyba ona błędna gdyż brakuje na niej wielu miejsc zajętych przez zwycięzców turniejów społecznościowych. Inną opcją jest to, że te osoby zrezygnowały z udziału w turnieju kwalifikacyjnym, ale raczej jest ich zbyt dużo. Aktualna lista podana przez Blizzard zawiera 96 osób, podczas gdy lista z 20 sierpnia zawierała 94 osoby, a dopisanych zostało 16 zawodników z sierpniowego sezonu. Czekamy na wyjaśnienia.

Zapisy na Turniej Ostatniej Szansy – tutaj.

 

Szczegóły Turnieju Kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata Hearthstone

Faza pierwsza turnieju będzie miała miejsce online i zmierzy się w niej 128 zakwalifikowanych zawodników. Do fazy drugiej przejdzie 14 najlepszych zawodników, do których dołączy dwóch zawodników, którzy w poprzednich sezonach rankingowych zajmowali najlepsze miejsca.

Faza pierwsza turnieju odbędzie się w dniach 13-14 września. Turniej wystartuje 13 września o godzinie 14:00 (check-in o 13:45), pierwszego dnia zostaną rozegrane rundy 1-6, a następnego dnia w niedziele od godziny 14:00 zostaną rozegrane pozostałe rundy 6-9.

Turniej będzie rozgrywany do 3 wygranych (Bo5) oraz co ciekawe w systemie swiss. System swiss jest sprawiedliwszy niż system pojedynczej czy podwójnej eliminacji. W swiss gracze walczą ze sobą zawsze stając do walki z przeciwnikiem, który jest najbliżej ich wyniku. Przykładowo po 3 rundach Swiss gracz z 3 wygranymi na koncie zostanie posadzony przeciwko graczowi z taka samą lub podobną ilością wygranych, a gracz z 3 przegranymi zostanie posadzony przeciwko graczowi z 3 przegranymi. Jest to sprawiedliwszy system bo nie jest tak uzależniony od szczęścia jak systemy eliminacyjne. W przypadku turnieju swiss jeśli dwóch najlepszych graczy spotka się ze sobą już w pierwszej turze, to przegrany będzie miał tylko jeden punkt mniej niż wygrany zamiast całkowicie odpaść.

Faza druga turnieju będzie rozgrywana na żywo, wejdzie do niej 14 najlepszych zawodników z fazy pierwszej oraz dwóch zawodników, którzy w poprzednich sezonach grali najlepiej (np. ciągle zajmowali miejsce w top 2 na koniec sezonu). Wszyscy gracze w fazie drugiej będą mieli zapewnione noclegi i przelot na turniej, który jeszcze nie wiadomo kiedy i gdzie będzie miał miejsce.

W fazie drugiej gracze będą walczyli w formacie podwójnego turnieju – najpierw odbędzie się faza grupowa – zostaną podzieleni na 4 grupy i po 2 najlepszych graczy z każdej grupy przejdzie do fazy pojedynczej eliminacji. Następnie z tych 8 zostanie wyłoniona najlepsza czwórka, która będzie mogła polecieć na Mistrzostwa Świata Hearthstone, które będą rozegrane w listopadzie w trakcie tegorocznego Blizzconu.

 

Zapisy na Turniej Ostatniej Szansy i wszystkie informacje znajdziesz na stronie DreamHacku – tutaj.

Author: hearthstone

Share This Post On

1 Comment

Submit a Comment