Więcej miejsca na talie, nowy bohater paladyna, szablony talii – Aktualizacja 4.2.0

Aktualizacja 4.2.0 jest już dostępna do pobrania, a wprowadza ona do Hearthstone kilka nowych rzeczy.

 • Nowe miejsca na talie/deck sloty. Wcześniej było ich 9, obecnie mamy ich 18.
 • Nowy bohater paladyna – Lady Liadrin. Będzie dostępna przez nieujawnione jeszcze specjalne wydarzenie w World of Warcraft.
 • Nowe rewersy – Wyżer, C’Thun oraz Overwatch.
 • Szablony talii – zapowiadane wcześniej rozwiązanie ułatwiające nowym graczom tworzenie talii z posiadanych kart.
 • Przedsprzedaż 50 pakietów Przedwiecznych Bogów. Kupując pakiety w przedsprzedaży otrzymujesz dodatkowo rewers C’Thun.
  • Przedsprzedaż wg. Blizza powinna być już dostępna, niestety nie da się jeszcze zakupić pakietów.

aktualizacja 4.2.0

Nowe miejsca na talie

Po wielu prośbach, błaganiach i nieskończonych żartach o tym, że nie mamy jeszcze technologii pozwalającej na posiadanie więcej niż 9 miejsc na talie albo o tym, że gracze by się pogubili z większą ilością slotów, w końcu doczekaliśmy się! Blizzard obdarował nas dodatkowymi 9 slotami, razem mamy ich zatem 18.

Nowi gracze na początku mają do dyspozycji 9 miejsc na talie, dopiero gdy odblokują wszystkich bohaterów dostaną kolejne 9.

nowe deck sloty

Nowe sloty w menadżerze kolekcji znajdują się po prostu poniżej starych, wystarczy przewinąć ekran. Natomiast jeśli chodzi o wybór talii do grania Blizz dał nam strzałkę, która przerzuca nas pomiędzy dwoma stronami z taliami.

Lady Liadrin wow

Lady Liadrin w World of Warcraft

Musimy jednak rozsypać trochę soli w związku z tą zmianą. Co jest dla nas trochę dziwne, bo w większości przypadków rozumiemy postępowanie Blizza, teraz jest jednak inaczej. Ani postępowania nie rozumiemy, ani prywatnie nie popieramy. Oczywiście cieszymy się z nowego miejsca na talie, tylko dlaczego musieliśmy tyle czekać? Gracze prosili o więcej slotów jeszcze zanim Hearthstone miał oficjalną premierę. Od tamtej pory byliśmy zbywani wymówkami, aż w końcu miesiąc temu nowe miejsca na talie zostały zapowiedziane wraz z formatem standard i dzicz.

Ben Brode opowiadał o tym, jak długo sprawdzali wszelakie możliwości na dodanie nowych slotów i jak poszukiwali idealnego rozwiązania. Jest to logiczne tłumaczenie, rozumiemy to. W tym czasie gracze krytykowali Blizza, że przecież wystarczy zmienić wartość „max_deck_slots=9” na X i już. I co prawda nigdy nie jest to takie proste, to jednak patrząc na dzisiejsze rozwiązanie – właśnie to zrobiono. Jedyne co zostało zrobione to Blizz dodał nam strzałkę i możliwość przewracania stron z taliami przy wyborze tej, którą chcemy grać. W naszej kolekcji za to nie zmieniło się nic. Suwak był tam już wcześniej – pojawiał się przy większej ilości kart czy przy zajętych wszystkich slotach na talie.

Domyślamy się, że z pewnością sprawdzono wiele rozwiązań i możliwości na zorganizowanie tego, ale wszystko sprowadziło się do prawdopodobnie jednego z najprostszych rozwiązań. Czy było koniecznie, żebyśmy wszyscy tyle czasu czekali na to? I czemu właśnie 18? Czemu nie 30 czy 50? Rozumiem, że co za dużo to nie zdrowo, ale jednak spójrzmy prawdzie w oczy. Wkrótce wejdą formaty standard i dzicz. W rezultacie gracz korzystający z obu formatów nic nie zyskuje. Będzie miał dalej powiedzmy 9 slotów do trybu standard i 9 slotów do trybu dzicz. Owszem chwilowo będziemy mogli sobie dowolnie mieszać w tych slotach, ale to znowu sprowadza się do mozolnego zarządzania kolekcją, robienia zrzutów talii, potem wklepywania ich, itd. Może po prostu marudzimy, sam oceń i daj nam znać w komentarzu co myślisz o tym nowym rozwiązaniu.

Swoją drogą jakiś czas temu powstał klip podsumowujący różne bardzo ciekawe rozwiązania na to jak deck sloty mogłoby wyglądać, obejrzyj go poniżej.

Lady Liadrin – nowy paladyn

Blizz dodał do Hearthtstone nowego bohatera paladyna, będzie to Lady Liadrin. Póki co wiemy jedynie, że będzie ona do zdobycia w jakimś specjalnym wydarzeniu w World of Warcraft.

Lady Liadrin jest przywódczynią Krwawych Rycerzy, zakonu paladynów Krwawych Elfów z Silvermoon. Co ciekawe w Hearthstone znamy tą panią z grafiki Kapłanki Straceńczego Słońca. To właśnie Lady Liadrin jest przedstawiona na tej karcie.

Lady Liadrin grafika

Nowe rewersy

Do gry zostały dodane także trzy nowe rewersy:

 • Wyżer – za zdobycie 20 lub lepszej rangi w sezonie marzec 2016.
 • C’Thun – za zakupienie 50 pakietów Przedwiecznych Bogów w przedsprzedaży.
 • Overwatch – za zakup gry Overwatch w wersji Origins.

Szablony talii

Zapowiedziane wcześniej przez Zamieć Szablony Talii wchodzą do gry. Mają one na celu ułatwienie budowania własnych talii, szczególnie dla początkujących graczy. Zapewniają przejrzysty interfejs i dobre wytłumaczenia do każdej z proponowanych talii. Dla każdej z klas stworzono trzy różne talie do poskładania, które są charakterystyczne dla danej klasy.

szablony talii

Przedsprzedaż pakietów Przedwiecznych Bogów

Blizzard poinformował, że przedsprzedaż 50 pakietów Przedwiecznych Bogów wystartowała, niestety nie mamy ich jeszcze dostępnych w kliencie gry.

Pakiety Gobliny vs Gnomy zostały za to oznaczone jako „wkrótce zniknie” gdyż wraz z wejściem Przedwiecznych Bogów zostanie uruchomiony podział na Standard i Dzicz, a pakiety GvG znikną ze sklepu. Karty GvG będzie można ciągle stworzyć z pyłu, ale pakietów nie zakupimy już.

gvg wkrotce wygasa

To ostatnia szansa na zobaczenie ślicznej animacji otwierania paczki GvG ;-)

Poprawki błędów

Dodatkowo jak zwykle naprawione zostały niektóre bugi i problemy.

Małe problemy z aktualizacją

Obecnie niektórzy gracze donoszą nam, że mają problemy z pobraniem aktualizacji na Androida lub iOSa, a nawet jak pobiorą to czasem im dziwne kwiatki wyskakują w samej grze. Radzimy uzbroić się w cierpliwość i w razie problemów poczekać i przeinstalować grę na nowo za jakiś czas.

Author: hearthstone

Share This Post On

58 komentarzy

 1. Warto też zauważyć, że nowe miejsca na talie odblokowują się w momencie, gdy odblokujemy wszystkich bohaterów. Dla większości forumowiczów to nie problem, ale nowi gracze mogą się dziwić, dlaczego tylko 9 mają.

 2. QUOTE

  Warto też zauważyć, że nowe miejsca na talie odblokowują się w momencie, gdy odblokujemy wszystkich bohaterów. Dla większości forumowiczów to nie problem, ale nowi gracze mogą się dziwić, dlaczego tylko 9 mają.

  Dzięki za tipa, dodałem info, faktycznie istotna informacja dla nowych.

  @Daniel – ja nie mogę w ogóle aktualizacji pobrać na iOS, a inni piszą o problemach z odpalaniem, itd. Poczekaj, a potem reinstall. Mogli coś zepsuć :P

 3. QUOTE

  
  @Daniel - ja nie mogę w ogóle aktualizacji pobrać na iOS, a inni piszą o problemach z odpalaniem, itd. Poczekaj, a potem reinstall. Mogli coś zepsuć :P

  No jakoś mnie to wcale nie dziwi że po aktualizacji jak zwykle coś nie działa ;) NIc, cierpliwie poczekam :)

 4. Też gram na iOS i po kilku próbach pobrania po prostu skasowałem klienta gry i pobieram od nowa, zobaczymy jaki będzie efekt

 5. B]Update[/B][COLOR=#222222][FONT=Open Sans]: Acc
  Jak myślicie jest to prawda „

  Update
  
  
  
  
  : According to the Russian patch notes, Lady Liadrin may be available by simply reaching level 20 in World of Warcraft. Starter Edition included".
  
  
 6. QUOTE

  A jak ktoś grał normalnie i przestał to też się zalicza czy nie?

  My nawet nie wiemy, czy to z 20 levelem to prawda, a co dopiero takie szczegóły :D Z tego, co gdzieś czytałem, ma być to ogłoszone w najbliższym czasie na blogu HS’a i WoWa też. Pytanie, czy najbliższy czas to ten tydzień czy ten miesiąc?

 7. COLOR=

  It will need to be done on the same Battle.net account that your Hearthstone account is on, though. World of Warcraft Starter Edition is free, so that should help even if your existing accounts are separate."
  Z tego by wynikało, że konta z płatną subskrypcją mają to jak w banku a dodatkowo ten 20lvl cap jest dla osób, które przykładowo mają wowa przypisanego do innego konta i oni także będą mogli to odbloknąć.
 8. QUOTE

  Warto też zauważyć, że nowe miejsca na talie odblokowują się w momencie, gdy odblokujemy wszystkich bohaterów. Dla większości forumowiczów to nie problem, ale nowi gracze mogą się dziwić, dlaczego tylko 9 mają.

  Bo usunęli talie podstawowe i stąd te „nowe decksloty” Kappa

 9. QUOTE

  Bo usunęli talie podstawowe i stąd te "nowe decksloty" Kappa

  Nie tyle usunęli, co dali możliwość ich usunięcia. Nowy gracz dostanie 9 talii na start, które będzie mógł rozwalić, albo będzie mógł nimi grać

 10. QUOTE

  W Ameryce skórka już do zdobycia! Ciekawe ile my se poczekamy

  U nas możliwe, że też, ale:
  Note that while the World of Warcraft Achievement will not be rewarded retroactively, anyone who leveled a character to level 20 after 11 a.m. PST on March 11 will be eligible to receive Lady Liadrin.

  Jednak trzeba levelować

 11. I po co mi 18 slotów, skoro nie mogę tych talii dowolnie przemieszczać między nimi? A o to mi chodziło, żeby na jednej stronie ustawić sobie jeden rodzaj decków a na drugiej inny. Nie będę tworzył przecież 9+ decków tylko po to, żeby je mieć i żeby grać nimi na zmianę. Do tego teraz za każdym razem będą mi się wyświetlać te durne szablony i nie można tego nawet wyłączyć. „Rękoksiężnik” – serio?

  BULLSHIT

 12. Aktualizacja już działa na mym tablecie. I nawet nie musiałem reinstalować . Dodatkowe decki póki co nie są mi potrzebne. Skin paladyna fajny, szkoda że raczej go nie zdobędę :(

 13. Czuje się zastrzelony informacją że nie będę mógł kupić pakietów GvG za 100g. Co im w ogóle szkodzi zostawić taką możliwość? Ciekawe czy pakiety GvG będą wyskakiwać w postaci nagrody za areny. Ma ktoś taką informacje?

 14. przecież to już dawno zapowiedziane było. robią to ze względu na standard. nie słyszałem o paczkach GvG jako nagrodach, ale zapowiadali, xe niektóre z nich być może znajdą sie kiedyś w pakietach klasycznych.

 15. A ja tam się cieszę z tych 9 slotów, nareszcie nie muszę usuwać za każdym razem któregoś z decku. Wczoraj stworzyłem sobie 8 talii. Nie miałem ani jednej pod łotra, a teraz mam 4 i mogę próbować. Nie licząc tego, że jak wyjdzie standard, jednak mam zamiar popróbować pobawić się coś na wildzie i nie wyobrażam sobie jakbym miał mieć tylko 9 slotów.

 16. QUOTE

  gówno nie promocja właśnie awansowałem bohatera na 20 lvl i jedyne co dostałem to figę z makiem

  Napisali ze „upcoming” event, w ktorym bedzie mozna zdobyc wiec w EU jeszcze nie mozna. Ja sobie wyleveluje do 19 I poczekam az w sieci bedzie glosno ze dziala. Inaczej szkoda czasu… bo to jedna pare godzin trzeba…

 17. QUOTE

  Czuje się zastrzelony informacją że nie będę mógł kupić pakietów GvG za 100g. Co im w ogóle szkodzi zostawić taką możliwość? Ciekawe czy pakiety GvG będą wyskakiwać w postaci nagrody za areny. Ma ktoś taką informacje?

  Nie – nie beda. Na arenie bedzie wypadac tylko to co jest w „standard format”.

 18. QUOTE

  Nie - nie beda. Na arenie bedzie wypadac tylko to co jest w "standard format".

  No i to jest jeszcze ok wg mnie. Tak by ludzie narzekali, że im dropią paczki, których nie potrzebują, bo grają tylko standard.
  Ale serio nie będzie paczek z GvG w sklepie? To moja sprawa na co chcę wydawać hajs/gold więc czemu mi ograniczają możliwści? Bulszit imo.

 19. QUOTE

  Ja już zdobyłem 20 poziom i mam nowego skina dla paladyna ,więc w razie co to działa :)

  wbiłeś nową postacią czy jakąś starą porzuconą np. na lvl 16?

 20. QUOTE

  Czy ten starter waży tyle samo co cała gre ze dodatkami?

  Tak, ale do gry wystarcza o wiele mniej. Podczas pobierania będziesz miał info, kiedy można zacząć grę, a w trakcie grania pobiera tylko to co konieczne, a nie całość.

 21. Info z oficjalnego forum HS’a:

  Sytuacja graczy dopiero rozpoczynających swoją przygodę w Hearthstone będzie wyglądała inaczej. Nie zyskają oni od razu 9 miejsc na talie. Zamiast tego będą musieli odblokować miejsca na talie podstawowe – po jednym za każdego bohatera, którego pokonają. Talie te można modyfikować, ale każda z nich przypisana jest do konkretnego bohatera. Po odblokowaniu wszystkich bohaterów, otrzymacie dziewięć dodatkowych miejsc na talie. Będziecie również mogli usunąć lub wymienić wasze oryginalne talie podstawowe.

  Jednak jest trochę inaczej niż pisałem wcześniej, Drom, mógłbyś zaktualizować?

 22. Ja to bym nie mógł spojrzeć w oczy społeczności gry gdybym przez rok zwodził ich, że dodanie 9 slotów wymaga:
  – niesamowitej ilości analizy
  – bardzo dużej roztropności i delikatności w wyborze jak to ma działać
  – innowacyjnych rozwiązań w interfejsie tak by gracze się w nim nie pogubili
  – że 9+ slotów może być trudne do zrozumienia dla nowych graczy
  – wprowadzenie slotów wymaga dużej ilości pracy projektantów i programistów
  – zaimplementowane rozwiązania zaskoczą nas swoją zajebistością

  po czym dodaje dokładnie to samo rozwiązanie które proponowano w prześmiewczych filmikach z YT już pół roku temu albo wcześniej.

  Z drugiej strony widząc reakcje społeczności coraz bardziej dochodzę do wniosku, że ta gra jest robiona dla fanboyów Blizza. Oni zniosą wszystko.

  Na plus patcha:
  + nowa skórka bohatera za „darmo” (ciekawe ile godzin będę musiał napier…. w tego głupiego WoW zeby ją dostać. W HotS musialem mordowac sie 15h). W ogóle to klientka ma twarz faceta ale spoko.

 23. hehe, spoko spokom tak sem tylko prowokujem ;) Generalnie jestem przeciwnikiem obrażania innych gierek w które się samemu nigdy nie zagrało (min. 5h+). Ale wyobraź sobie jakbym ja Cię teraz zmusił ;) do grania w szachy 18 godzin? (zakładam z twarzy awatara, że jesteś młody i nie umisz ;) SMOrc ) Musiałem dać wyraz swoje frustracji!! Każdy może wszystko, jesteśmy sobie równi i wszystko mi się należy! SMOrcPJSalt

 24. Jest jeszcze jeden plus aktualizacji – waga aplikacji na smartfony spadła, po aktualizacji zwolniło mi się 700 MB na moim fonie :)

 25. QUOTE

  Jest jeszcze jeden plus aktualizacji - waga aplikacji na smartfony spadła, po aktualizacji zwolniło mi się 700 MB na moim fonie :)

  Szkoda że na tablecie nadal prawie 3 giga waży .

 26. Wybaczcie że post pod postem . Zauważyłem że po nowym patchu są błędy w mojej kolekcji. Przynajmniej na tablecie. Gdy wchodzę w kolekcje , pokazuje mi że mam nowe karty, ale gdy wejdę w kolekcję danego bohatera, to gra nie podświetla mi która to jest nowa karta, tak jak do tej pory to czyniła. Czy ktoś zauważył podobny problem ?

 27. QUOTE

  Wybaczcie że post pod postem . Zauważyłem że po nowym patchu są błędy w mojej kolekcji. Przynajmniej na tablecie. Gdy wchodzę w kolekcje , pokazuje mi że mam nowe karty, ale gdy wejdę w kolekcję danego bohatera, to gra nie podświetla mi która to jest nowa karta, tak jak do tej pory to czyniła. Czy ktoś zauważył podobny problem ?

  Mam to samo, i z tego, co widziałem na streamie ikealyou, to też to miał

 28. Dziękuję za szybką odpowiedź. Trochę drażni mnie że Blizz wypuszcza paczę które psują niektóre elementy gry :mur:

 29. QUOTE

  Dziękuję za szybką odpowiedź. Trochę drażni mnie że Blizz wypuszcza paczę które psują niektóre elementy gry :mur:

  „Nowa wersja programu komputerowego to taka, w której poprawiono stare błędy i zrobiono nowe” – niestety jest to prawda :)

 30. QUOTE

  Wybaczcie że post pod postem . Zauważyłem że po nowym patchu są błędy w mojej kolekcji. Przynajmniej na tablecie. Gdy wchodzę w kolekcje , pokazuje mi że mam nowe karty, ale gdy wejdę w kolekcję danego bohatera, to gra nie podświetla mi która to jest nowa karta, tak jak do tej pory to czyniła. Czy ktoś zauważył podobny problem ?

  Szczerze to ten bug z kolekcją się ciągnie od któregoś patcha (jak weszły nagrody za ranking) z sierpnia, czy wrześnie jeszcze : /

 31. QUOTE

  Szczerze to ten bug z kolekcją się ciągnie od któregoś patcha (jak weszły nagrody za ranking) z sierpnia, czy wrześnie jeszcze : /

  W ostatnich miesiącach nie miałem tego problemu. Ale wierzę :D

 32. QUOTE

  Szczerze to ten bug z kolekcją się ciągnie od któregoś patcha (jak weszły nagrody za ranking) z sierpnia, czy wrześnie jeszcze : /

  Znalazłem jakiś sens w zachowaniu tego.
  Jeśli masz nową kartę, masz czerwone powiadomienie na zakładce, ale jeśli ta karta jest 3cią lub kolejną kopią (dla legendarek 2 i wyżej), to nie ma niebieskiej poświaty, a po przewinięciu na podstronę z tą kartą, powiadomienie z zakładki znika.
  Z kolei, jeśli jest to nowa karta lub druga sztuka, to jest niebieska poświata (sprawdzone, po ostatnim pakiecie tak miałem)

 33. QUOTE

  Znalazłem jakiś sens w zachowaniu tego.
  Jeśli masz nową kartę, masz czerwone powiadomienie na zakładce, ale jeśli ta karta jest 3cią lub kolejną kopią (dla legendarek 2 i wyżej), to nie ma niebieskiej poświaty, a po przewinięciu na podstronę z tą kartą, powiadomienie z zakładki znika. 
  Z kolei, jeśli jest to nowa karta lub druga sztuka, to jest niebieska poświata (sprawdzone, po ostatnim pakiecie tak miałem)

  Ach to takie buty. To w takim razie być może wszystko jest ok ;)

 34. Wkurzają mnie te szablony talii. Przecież Blizz wie od kiedy gram, wie ile mam rozegranych meczów a mimo to każe mi oglądać ekran ze swoimi kretyńskim propozycjami i dodał mi 2 dodatkowe kliki żeby stworzyć własną talię. Powinien być checkbox w Opcjach, żeby to wyłączyć. Spoko, wiem, że chcebox w opcjach to dla Blizza 2 lata pracy, ostatnio dodali coś tam chyba pod koniec 2014 r.

  Weźcie pod uwagę, że zaraz zaczyna mi się przedświąteczne sprzątanko.

 35. QUOTE

  Ktoś jeszcze to przeoczył? Dopiero dzisiaj to zauważyłem :D W końcu pozytywna zmiana w UI, działa to również z Przygód.
  

  http://i.imgur.com/AAkmCM3.jpg

  Ja zaraz po wejściu patcha zauważyłem. W KOŃCU to dodali. Jeszcze tylko coś podobnego z podświetlaniem dziennych zadań i będzie git.

 36. Zauważyłem coś pozytywnego ;) więc bierzę donieść ;) SMOrc

  Jak kiedyś miałem daily quest np. wygraj 5 partii Druidem lub Szamanem. Zacząłem Druidem i wygrałem 2 razy ale potem przerzuciłem się na Szamana to gra liczyła mi zwycięstwa od 0 (czyli musiałem Szamanem wygrać 5 razy). Teraz jest tak, że można przeplatać sobie a licznik zwycięstw się nie resetuje. Nie wiem kiedy to zmienili ale bardzo pozytywne dla mnie 8o

  P.S. tylko nie piszcie, że to już jest od roku albo od zawsze (?) ;)

 37. Potwierdzam gram od bety i tak było , nigdy nie miałem sytuacji , że po zmianie bohatera
  licznik się resetował

Submit a Comment