Wielki Turniej – czekamy na premierę, a pro gracze opowiadają o WT

Premiera Wielkiego Turnieju ma mieć miejsce dzisiaj, prawdopodobnie około godziny 19 – na to wskazuje bug z zegarem, który miał rację co do daty. Godzina ta też jest zgodna z tym, że w Azji premiera ma mieć miejsce 25 sierpnia. Pekin ma 6 godzin wyprzedzenia, a Seul ma 7 godzin w stosunku do naszego czasu. Znowu Nowy Jork jest 6 godzin za nami, Los Angeles 9. Godzina 19 jest zatem bardzo odpowiednią na wprowadzenie dodatku na serwery. W Azji mielibyśmy 1-2 w nocy, w Amerykach znowu byłaby 10-13.

W oczekiwaniu na premierę zapraszamy na największe polskie forum Hearthstone! Weź udział w kulturalnych i ciekawych dyskusjach o HSie już teraz – HSArena.pl/forum/

Aktualizacja: Blizzard właśnie podał, że premiery będzie najwcześniej po 19:00!

Uwaga! Gdy tylko nastąpi premiera od razu poinformujemy o tym na stronie i facebooku. Szykujemy też fajne podsumowanie statystyk – czego oczekiwać po otwieraniu pakietów, będziesz mógł porównać czy miałeś farta czy nie ;-)

Teraz jest też ostatnia szansa na nabycie 50 pakietów w przedsprzedaży. Gdy nastąpi premiera promocja zostanie wyłączona, dlatego jeśli jeszcze zastanawiasz się czy warto to lepiej decyduj się szybko, żebyś potem nie żałował!

Pochwal się najlepszym otworzonym pakietem na forum w konkursie – Konkurs! Pochwal się najlepszą paczką z Wielkiego Turnieju!

pro gracze o wielkim turnieju

Tymczasem gdy czekamy na premierę udało nam się przepytać kilku znanych polskich graczy Hearthstone odnośnie Wielkiego Turnieju i ich oczekiwań. Na nasze pytania odpowiedzieli Gnimsh, Zozus, ikealyou, DevilFruit, Eroth i Shadet!

Jak Twoje ogólne wrażenia i oczekiwania przed Wielkim Turniejem?

Gnimsh: Bardzo mi się podoba. Uważam że motyw rycerzy i pojedynków to coś czego brakowało. Demony, Nieumarli i Zywiołaki ognia są fajne, ale fantasy to jednak głównie rycerze i smoki!

Zozus: Dodatek oraz jego tematyka bardzo mi się podoba. Bardzo interesująco wygląda mechanika inspire. Co do lansjerstwa to nie żywię jako tako uczuć, ponieważ wprowadza kolejny element losowości.

ikealyou: Szczerze mówiąc jestem rozczarowany. Na dzień dzisiejszy wydaje się, że w top tier deckach może znajdzie miejsce około 10-15 kart. Łotr czyli jedna z moich ulubionych klas znowu nic ciekawego nie dostaje. Jednak dodatek daje nadzieję na jakieś przetasowania w mecie, zobaczymy co z tego wyjdzie.

DevilFruit: Cieszę się jak na każdy dodatek bo to powiew świeżośći dla mety (przynajmniej na początku) kilka ciekawych kart kilka nieciekawych tych z rodzejem rng którego nie lubię ( portal).

Eroth: Cześć i czołem!
Wrażenia jak zawsze przed każdym dodatkiem do gier karcianych, nowe karty, a za tym, nowe zasady, nowe talie, po prostu odświeżenie gry!
Cieszę się, ale także z sentymentu łezka w oku się kręci patrząc jak Blizzard dodaje obrazki, które widniały już na kartach w WoW TCG. To mnie bardzo rajcuje, gdzie widzisz, że karta robiła całkowicie coś innego w karciance niż w cyfrowej wersji.
Moja ekscytacja zmienia się co chwilę z tytułu na kolejny, bo Blizzard tak dba o swoje „dzieci”, że w pewnym momencie nie da się już za wszystkim nadążyć – patche do WoW-a i ostatnio zapowiedziany dodatek, częste zmiany do ich najnowszej gry HotS, gdzie widać, że bardzo się starają, bo gra sama w sobie i balans jest niesamowity, kolejny sezon jak i patch w D3, dodatek do SC2, a także nadchodzący ich pierwszy FPS – Overwatch.
A po drodze chyba na to co wszyscy czekają – BlizzCon w listopadzie!

Shadet: Powiem szczerze – Jestem trochę zawiedziony. Dodatek na pewno przemawia do większości graczy dużą ilością kart, różnorodnością efektów Joust i Inspire ale dla graczy competitve nie jest on moim zdaniem fantastyczny. Oczekiwałem większych zmian, ale pierwsze wrażenie mam bardziej negatywne niż pozytywne.

Jak myślisz w jaki sposób zmieni się meta w grze?

Gnimsh: Wygląda na to ze zwolni. Jest dużo kart, które promują grę taliami mid range i control. Dodatkowo najsłabsze klasy takie jak Priest i Shaman otrzymały dużo dobra. Mam tez nadzieje ze pojawi się nowy Druid.

Zozus: Nie uważam, że meta zmieni się w znaczący sposób, wydaje mi się, że spotkamy więcej midrangowych decków niż aktualnie, a na pewno wiele więcej różnych wariacji deckow, szczególnie na początku.

ikealyou: Na początku zapewne zobaczymy wzrost control paladynów, szamanów. Z racji, że te 2 klasy są dobre na control woja, druida i handlocka to obstawiam, że te 3 decki po jakimś okresie troszkę się cofną o ile paladyn i szaman zostaną w mecie. Póki co jednak nic nie wskazuje na to, żeby patron dalej nie był najlepszym deckiem, a midrange hunter znajdował się zaraz za nim.

DevilFruit: Myślę że meta na początek zwolni ludzie będą próbować zrobić decki opierające się na inspiracji natomiast z biegiem czasu meta zwróci się ponownie w kierunku aggro.

Eroth: Mając możliwość zobaczenia wszystkich kart z Wielkiego Turnieju mógłbym powiedzieć, że meta się zmieni na trochę bardziej kontrolną, ale wiem, że znajdzie się odpowiedni gracz, który ze swoimi zdolnościami tworzenia talii znajdzie możliwość uprzykrzenia życia graczom wynajdując kolejny „cancer deck” ;-)
Magiczna mechanika *random* nie jest tak częsty w nowym dodatku, co moim zdaniem jest wielkim plusem.

Shadet: Poza mini buffem dla Grim Patron Warriora (Nie zmienia nic w mechanice ale wygrywanie poprzez anulowanie animacji przyspiesza grindowanie laddera). Przewiduje że nadal to będzie Tier 1 deck, gdyż wygrywa on bez interakcji z przeciwnikiem, przeżywasz do wyegzekwowania combo i nawet full hp od przeciwnika tu nie pomoże. Na pewno jednak ludzie będą eksperymentować z Midrange Paladinem (Tuskarr i Eadric), Combo Mage (Rhonin) i Control Warriorem (Smoki lub Variann wrynn). Najlepiej poczekać aż po kilku dużych turniejach meta sama się wyklaruje. Jednak na laddera aggro decki nadal pozostaną jednym z najlepszych wyborów dzięki ich naturze – Tanie do złożenia i przyjemne do grania dla nowego gracza.

 

Która karta z całego dodatku podoba Ci się najbardziej?

Gnimsh: Zaklinacz mgieł – bardzo chce go wypróbować i zobaczyć jak gra się zmienia po tym jak się go zagra. Może się okazać że jest niegrywalny i ma mały wpływ, ale osobiście bardzo bym chciał zobaczyć to w praniu. Druga karta jest Fjola Jasnozgubna, która wydaje mi się mocna. To ta z Boską Tarczą.

Zozus: Bardzo podoba mi się legenda klasowa maga – Rhonin. 

ikealyou: Zdecydowanie Varian Wrynn, bo nowe legendy dla woja zawsze mnie ciekawią, ma bardzo ciekawą mechanikę, lecz nie wiem czy znajdzie swoje miejsce w każdym control warriorze. Żeby ją umieścić w control woju trzeba ten deck trochę przebudować, bo efekty na koniec tury mają znacznie większe value, a karty z battlecry’em są z kolei beznadziejne.

DevilFruit: Najbardziej podoba mi się Lotny Kapitan Kragg  jak go widzę w zwiastunie dodatku zawszę się cieszę jak głupi.

Eroth: Nie jestem w stanie określić jednej karty, jest ich kilka w moim portfelu, jak Powershot, Effigy, Argent Lance, Eadric the Pure, Beneath the Grounds, Cutpurse, Totem Golem (sick!), Varian Wrynn, Bash.

Shadet: Najbardziej podoba mi się Twilight Guardian – Przykład dobrej i solidnej karty. 2/6 za 4 mana to średnie staty, jednak wystarczy że trzymamy smoka w dłoni i 3/6 Taunt to już całkiem konkret. Ważne są tutaj 2 rzeczy, pierwsza – sam z siebie działa ze smokami i jest smokiem (W przeciwieństwie do np. Blackwing Corruptora), druga – 6 życia pozwala na przetrwanie ataku od Loatheba, dowolnego stwora 3/x który dostanie dopak od Abusive Sergeanta, nie spada od Kill Commanda, ten 1 hp czyni go jednak o wiele lepszym od Sen’Jin Shieldmastera.

A która z nich jest najbardziej przesadzona.

Gnimsh: Nie widzę na razie żadnej karty na poziomie Dr. Boom, czy Thaurissana. Większość kart wymaga konkretnego układu w talii by odsłonić swój pełny potencjał.

Zozus: Nie dopatrzyłem się  jakiejś konkretnie przesadzonej karty. Legenda warriora wygląda mocno, ale w praktyce nie uważam, że się sprawdzi jak na papierze. 

ikealyou: Po zobaczeniu wszystkich kart zmieniłem delikatnie swoje zdanie. Nie jestem pewien, ale możliwe, że Totemiczny golem (3/4 za 2 many 1 overload) jest najlepszą kartą w dodatku, jak się okazuje bycie totemem też może mieć duże znacznie. Wcześniej chyba nie doceniłem aż tak tej karty (jeszcze bardziej nie doceniłem Kiełzar totemistrz, która też wydaje się być w czołówce). Może ta karta szału nie robi na pierwszy rzut oka, to jest za 2 many 3/4, a te statystyki są wybitne. 1 overload to nie to samo co 1 many więcej zazwyczaj, bo możemy go zagrać w 2 turze, a spider tanka w 2 nie rzucimy, na dodatek w late game 1 overload też jest lepszy niż 1 many większy koszt karty.

DevilFruit: Uważam że Saraad Mistrz Nexusa to karta która łatwo może wyrwać się spod kontroli reszta kart jest odpowiednia jak na swój koszt i nie jest overpower.

Eroth: Confessor Paletress, nie dość, że jest tam „random” to jeszcze może powywracać gry do góry nogami.
Varian Wrynn też może być trochę zbyt mocny, ale ogólnie uważam, że balans jest lepiej zachowany niż w poprzednim dodatku.

Shadet: Ciężko ocenić bez grania nowymi deckami ale bardzo silną kartą wydaje mi się Varian Wrynn. Początkowo nie byłem nim zachwycony, jednak po głębszym zastanowieniu się to fantastyczna karta dla Heavy Control Warriora. W najgorszym wypadku to dobranie 3 kart, w najlepszym 3 krowy w stół. Inna karta z potencjałem to imo Rhonin. Ale zobaczymy, patrząc na Grim Patrona i BRM wiele osób miało mylne opinie na początku po czym wyłoniły się hidden op decki. 

Jaki motyw przewodni chciałbyś widzieć w następnym dodatku?

Gnimsh: Na pewno chciałbym żebyśmy dostali Northrend. Death Knightow, undeadow i Arthasa. Ale również watek Wojny o Studnie Dusz jest bardzo fajny. To z czasów gdy był tylko jeden kontynent i Azshara rządziła Highborne.

Zozus: W następnym dodatku chciałbym zobaczyć coś o tematyce dark portalu, myślę, że to by było ciekawe rozszrzenie. 

ikealyou: Chciałbym zobaczyć Lich Kinga i cała rasę nieumarłych. Zawsze uwielbiałem tę odmianę czy to w WC3 czy w WoWie czy w innych grach. Nieumarli zawsze mieli dla mnie jakiś ciekawy klimat i byli zazwyczaj moim pierwszym wyborem (o ile dało się to zrobić).

DevilFruit: Zdecydowanie chciałbym zobaczyć piraci konta ninja ;) a tak na poważnie to Icecrown Citadel.

Eroth: Odhaczam dni, kiedy otrzymamy wiadomość, że Icecrown Citadel będzie kolejnym motywem. Najchętniej jednak zobaczyłbym Ulduar, jedna z najlepszych moim zdaniem lokalizacji, pod względem klimatu.
W ostateczności Black Temple, aczkolwiek nie jestem aż takim wielkim fanem Illidana. *wink*

Shadet: W następnym dodatku? Brak kart z efektami RNG. Znając Blizzard jest to całkowicie niemożliwe, ale fajnie by było gdyby większą wagę przywiązali do sceny profesjonalnej i balansu gry. W takiej grze zmiana statystyk czy wordingu stwora to nie jest niewiadomo jaki problem a jednak decki które nie powinny nigdy istnieć pojawiają się w grze. (UTH Hunter, Undertaker.dec , Grim Patron Warrior) 

Ile paczek zamierzasz otworzyć od razu po premierze?

Gnimsh: Okolo 300. 150 na EU i 150 na NA. Miejmy nadzieje ze to wystarczy na obu kontach by mieć wszystko.

Zozus: Po premierze zamierzam otwożyć tyle paczek na ile udało mi się zaoszczędzić golda, nie jest tego wiele bo tylko 35. 

ikealyou: Zakupiłem pre-order więc na start na pewno co najmniej 50, mam z 3k golda na kolejne 30 paczek. Więcej raczej nie będę otwierał, bo mam mnóstwo niewykorzystanego pyłu, około 16 tysięcy, a nie ma aż takiej dużej liczby dobrych kart, by potrzeba było zakupić więcej. 80 powinno wystarczyć na start.

DevilFruit: Otworzę u siebie na streamie 150 paczek http://www.twitch.tv/devilfruit6  także zapraszam do oglądnia w dniu premieru będę streamował od 15 czekając na to aż wprowadzą dodatek , będę to również nagrywał takżę dla osób które przegapią będzie można obejrzeć powtórkę na YT https://www.youtube.com/user/devilfruitYT

Eroth: Standardowo tyle, aby uzupełnić kolekcję najważniejszymi kartami.
Przedsprzedaż została zakupiona i myślę, że w kolejne 50-100 trzeba będzie zainwestować, choć wiem, że jest to zbędne, to po prostu pozostał mi nawyk i ciekawość przy otwieraniu kolejnych paczek.

Shadet: Posiadam 3,5k golda więc otworzę około 35 paczek :) Resztę potrzebnych kart stworzę z arcane dusta (dobrych kart w dodatku jest całkiem mało więc wystarczy mi na wszystko :P ) 

I skoro już udało nam się Ciebie złapać, to powiedz proszę jakie masz plany na najbliższą przyszłość w Hearthstone?

Gnimsh: Komentowanie turniejów ile się da i stream na co dzień. Plus staram się rozwinąć Youtube. Planuje nawet rozpocząć produkcje filmików po Polsku!

Zozus: W najbliższej przyszłości w Hearthstone, to jest ladder w tym miesiącu. Minimum 50 miejsce, a następnie występ na last call turnament. W niedalekiej przyszłości nie ma ciekawych turniejów z tego co się orientuje ogłoszonych. 

ikealyou: Sierpień to ostatni sezon rankingowy w walce o punkty do Blizzcona. Jako, że jestem obecnie na 19 pozycji na regionie EU to będę o te punkty walczył i starał się zakwalifikować do następnej fazy. Póki co nie widzę na horyzoncie zbyt ciekawych polskich rozgrywek lanowych więc będę skupiał się na kwalifikacjach online, jednodniowych turniejach i również rozwijaniu swojego streamu.

DevilFruit: Zdecydowanie chciałbym znaleźć więcej  czasu na granie turniejowe (niestety praca i studia mocno to ograniczają) no i oczywiście świetnie się bawić na streamie testując nowe decki!

Eroth: Ostatnio od Hearthstone mam sporą przerwę, właśnie z powodu Heroes of the Storm, które na pewno pojadę do Pragi, zobaczyć Mistrzostwa Europy w gry Blizzarda, bo do Pragi rzut beretem.
Jeśli się uda to spróbuję ponownie powalczyć w jakimś otwartym Dreamhacku – Cluj (nowe miejsce Dreamhacku Rumunia przyp. red.) bądź Lipsk? Zobaczymy, ale na pewno nie odmówię sobie kolejnej wycieczki.
Najchętniej zacząłbym w końcu streamować, ale wiem, że nieregularne prowadzenie transmisji nie przynosi zbyt dużych skutków.

Shadet: Zagrać w Last Chance Qualifierach na Blizzcon i dotrzeć na sam szczyt :D

Czy chciałbyś dodać coś od siebie na koniec? Jakieś przemyślenia, pomysły na talie, cokolwiek?

Gnimsh: Shaman wraca z siłą i tym razem nie będzie to mech, ale prawdziwy shaman na totemach!

Zozus: Podsumowując moim zdaniem dodatek nie wprowadzi znaczących zmian w meta game, na pewno zobaczymy wysyp szamanów oraz magów i różnorodne wariacje druid, lecz najmocniejszym deckiem wciąż będzie grim patron.

ikealyou: Niestety pomysłami na talię się nie podzielę, bo nie jestem zbyt dobrym deckbuilderem i te pomysły, które już mam niekoniecznie muszą być dobre. Z kolei jak się okażą dobre to w najbliższym czasie chciałbym je zachować dla siebie, żeby móc je wykorzystać w ostatnich dniach laddera i możliwe, że na kilku turniejach :p Tak poza tym jakieś większe przemyślenia na temat części z kart możecie obejrzeć na stronie nomercy.pro, na której zawodnicy drużyny noMERCY (w tym ja) umieściliśmy nagrania z dyskusji na temat kart z TGT. Z tego miejsca chciałbym również podziękować redakcji hsarena.pl za zaproszenie mnie do tego wywiadu. Z kolei was wszystkich zapraszam do oglądania mnie i śledzenia na twitch.tv/ikealyou i do polubienia przez was mojego fanpage’a  oraz twittera @ikealyou.

DevilFruit: Od nowego dodatku na arenie można zdobywać wszystkie pakiety więc polecam nowym graczom, aby skupili się na nauce tego trybu co pozwoli im szybko zdobyć upragnione karty.Osobiście nie mogę się doczekać żeby zagrać Beast Druidem. Pozdrawiam DevilFruit.

Eroth: Dopóki dodatek jest niedostępny to nie bawiłem się w THEOrycrafting*, jedynie co to krzyknę na sam koniec –
Do zobaczenia w świecie Blizzarda!
*Theo i jego dziwne teorie…

Shadet: Szczerze? Zachęcam wszystkich do udziału w turniejach, grając przeciwko dobrym graczom można nauczyć się o wiele więcej niż z laddera. W kraju turniej o nagrody warte 50zł potrafi zagrać i 100+ osób, za to kiedy odbywają zagraniczne qualifiery z o wiele większymi nagrodami, kwalifikacjami na prestiżowe Lan Eventy to potrafi zagrać mniej niż 10 osób z Polski (i praktycznie zawsze są to te same osoby). Nie ma co bać się
porażek, każdy musi przejść tą samą drogę ;)
Co do pomysłów na talię – Nie jestem fantastycznym deckbuilderem, ale sprawdzone projekty innych graczy umieszczam u siebie na FP :) Z tego miejsca pozdrawiam redakcję hsarena, i wszystkich którzy to czytali, powodzenia na ladderze i arenach ^^

Bardzo dziękujemy naszym zawodnikom za odpowiedzi, a czytelników zachęcamy do śledzenia ich w różnych miejscach:

Czekamy na twoje komentarze, napisz co myślisz o wypowiedziach prosów i podziel się swoimi przemyśleniami w oczekiwaniu na premierę!

Author: hearthstone

Share This Post On

6 komentarzy

  1. Bardzo przepraszam Shadeta, którego odpowiedzi pominąłem. Tekst został już zaktualizowany o jego przemyślenia!

Submit a Comment