[Wielki Turniej] Karty, synergie, nowe rozwiązania

Wielki Turniej wprowadza wiele nowych kart do Hearthstone. Wśród tych karty poza bestiami, demonami, smokami czy jednym murlokiem i mechem mamy też zupełnie nową mechanikę Inspiracji i Lansjerstwa, a do tego wzmocnienia mocy bohaterów.

Podzieliliśmy nowe karty na sekcje i prezentujemy je poniżej, możesz je na spokojnie przeanalizować i przemyśleć jakie nowe talie można zbudować przy ich pomocy.

Lansjerzy

Inspiracje

Moc bohaterów

Lansjerstwo, Inspiracje i wzmocnienia mocy bohaterów mogliśmy potestować trochę w trakcie Karczemnej Bójki z kartami z Wielkiego Turnieju. Ciężko jednak wydawać jakieś finalne osądy tych kart z uwagi na to, że talie były wcześniej ułożone i to w dość dziwny sposób. Jesteśmy ciekawi jak karty te sprawdzą się w praktyce po wyjściu dodatku.

Piraci

Łotr otrzymał dwie karty klasowe związane z piratami, do tego dochodzi jedna karta neutralna dla wszystkich. Nie zobaczymy zatem jakiś nowych, rewelacyjnych talii z wyłącznie piratami, ale może jakieś nowe konfiguracje się pojawią z nimi.

Smoki

Kilka nowych smoków zagości w grze, wyglądają one obiecująco.

Uwaga! W polskiej wersji Chillmawa – Zimnopaszczego jest błąd – zamiast Agoni, napisano na karcie Okrzyk bojowy. Prawdopodobnie nie zostanie to naprawione przed premierą, dlatego uważajcie!

Totem Szaman

Bestie

Co prawda Niedźwiedzia pułapka nie jest bestią bo jest pułapką, ale przyzywa bestię, więc wciągnęliśmy ją na listę. Tak samo zrobiliśmy z Gniazdem pająków.

Druid otrzymał, aż cztery nowe karty związane z bestiami, może zatem uda się ułożyć talię druida na bestiach? Obie formy Druidki Szabli są bestiami.

Murloki i Mechy

Otrzymujemy tylko jednego nowego murloka, do tego klasowego paladyna. Raczej nie zmieni to za wiele, ale efekt tego dzielnego Murloka rycerza jest bardzo ciekawy.

Mechy również nie doczekały się za wielu nowych kart, otrzymując tylko jednego Nakręcanego rycerza.

Demony

Czarnoksiężnik przyrobił kilka kart związanych z demonami i jak z każdym dodatkiem zdania na ich temat są delikatnie mówiąc podzielone. Czy zobaczą grę na najwyższych rangach?

To tyle jeśli chodzi o najważniejsze interakcje i rodzaje kart. Jeśli masz pomysły na coś innego, co powinno znaleźć się w tym artykule to daj znać w komentarzu.

Wszystkie karty Wielkiego Turnieju znajdziesz na specjalnych stronach:

Koniecznie zajrzyj też do tematu – Wielka Dyskusja o Wielkim TurniejuPolecamy też ostatni nius – Wielkie wyjaśnienia kart z Wielkiego Turnieju

Kompendium Wielkiego Turnieju

 

wielki turniej główny obrazek

Author: hearthstone

Share This Post On

3 komentarze

  1. Ładnie podzielone, pewnie się przyda żeby łatwiej ogarnąć po otwarciu tych trzydziestu kilku pakietów co można zrobić. Tylko Strażnik Gniewu Wam się podwoił :P

  2. (…) zdania na ich temat są delikatnie mówiąc podzielone.
    delikatnie Kappa

    PS. przy demonach są dwa obrazki Strażnika Gniewu

Submit a Comment