[Wielki Turniej] Karty z głosowania #6 – Anub’arak i Aviana

Ben Brode nie kłamał gdy mówił, że warto głosować na kartę dla druida. Co prawda nie miało to znaczenia bo gracze wysłali tyle tweetów, że obie karty zostały pokazane. Przedstawiamy zatem Anub’araka – legendę łotra i Avianę – legendę druida!

Aviana

Aviana – legenda druida. Koszt 9 many. Staty 5/5. Opis: Twoi stronnicy kosztują (1).

Anub'arak

Anub’arak – legenda łotra. Koszt 9 many. Staty 8/4. Opis: Agonia: Cofnij tego stronnika do twojej ręki i przyzwij Nerubianina 4/4.

Jednocześnie wystartowało nowe głosowanie i można już głosować na kartę, która Cię bardziej interesuje na stronie Wielkiego Turnieju Hearthstone – tutaj.

W siódmym głosowaniu wybieramy pomiędzy rzadkimi kartami klasowymi kapłana i wojownika:

7 głosowanie

Dzisiaj zostało pokazanych bardzo wiele nowych kart i informacji na temat nowych rzeczy w Hearthstone, przeczytaj niusa: Gamescom podsumowanie – nowe karty, lansjerstwo i nagrody za rankingi.

Wszystkie pokazane do tej pory karty możesz zobaczyć na specjalnych podstronach:

Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka miejsc do rozmów na temat Wielkiego Turnieju:

Kompendium Wielkiego Turnieju

 

Anub i Aviana z tłem

Author: hearthstone

Share This Post On

18 komentarzy

 1. Jak meta rzeczywiście zwolni to Anub może się okazać prawdziwą kosą ,jednak jak będzie tak jak jest aktualnie to zdecydowanie okaże się najsłabszą legędą łotra.

 2. „Mubarak” nie jest az taki zly. W przeciwienstwie do wiekszosci legendarek z 7+ ataku jest odporny na BGH, a po smierci zostawia po sobie jakas obecnosc na stole. A przy okazji mozna go zagrywac tura po turze. Jest lekka strata tempa, ale generuje dosc niezla przewage kart.
  Na dzien dzisiejszy nie nadaje sie ani do Oila, ani do Malygos, ani do Milla. Ale w controlnym łotrze moze znalezc miejsce :)

 3. Aviana jest moim zdaniem bardzo OP, mimo słabych stat. Wyobraźcie sobie zagranie jej + KT w 10 turze, przeciwnik musi zabić Avianę, ponieważ wysypiemy się z dużych kreatur, oraz KT, ponieważ zwyczajnie wskrzesi Avianę. Jeżeli nie jest to jakiś wojownik z dwiema egzekucjami to na 80% wygraliśmy grę.

 4. QUOTE

  "Mubarak" nie jest az taki zly. W przeciwienstwie do wiekszosci legendarek z 7+ ataku jest odporny na BGH, a po smierci zostawia po sobie jakas obecnosc na stole.

  Nie wiem czy taki odporny. Teoretycznie jak nie ma innych stronników BGH zabija chrząszcza i trade`uje z nerubianinem.

 5. QUOTE

  Nie wiem czy taki odporny. Teoretycznie jak nie ma innych stronników BGH zabija chrząszcza i trade`uje z nerubianinem.

  A w następnej turze rzucamy go jeszcze raz, a przeciwnik nie ma już BGH…

 6. Ale ma za to milion innych odpowiedzi, bo przeciez Ty nie rzucisz nic więcej w następnej turze :) 9 many to bardzo duzo jak na łotra, jedynie bys musisz trzymać prepa a tak to zwykły taunt powstrzyma anuba. Póki co tylko do mega kontrolnego rogala który spokojnie do 9 tury ma jako taką kontrolę stołu, bo walnąć stworka 4/4 za 9 many a przeciwnik traci na pozbycie się tylko 3 many i ma mnóstwo innych możliwości do dodania po swojej stronie stołu, a jak nie ma to no cóż, jego pech :) Jak dla mnie tura po turze rzucanie anuba to dość średnia idea :) Btw wyciszenie+ Ogniste działo i masz cała ture w plecy i pusty board:) nawet silence + frost bolt i dobicie z Hero power, czegokolwiek. Jak dla mnie anub na stole wygrywa bardziej a niżeli kreuje nam grę.

 7. QUOTE

  Aviana jest moim zdaniem bardzo OP, mimo słabych stat. Wyobraźcie sobie zagranie jej + KT w 10 turze, przeciwnik musi zabić Avianę, ponieważ wysypiemy się z dużych kreatur, oraz KT, ponieważ zwyczajnie wskrzesi Avianę. Jeżeli nie jest to jakiś wojownik z dwiema egzekucjami to na 80% wygraliśmy grę.

  Przepyszne kombo :D niemal instawin…

 8. Oj oj, pieski + 2x znak lowcy i bye bye.
  Gorzej, jak innerwatem jeszcze jakas prowokacja dojdzie. Wtedy trzeba isc na dwa razy i pozwolic Avianie jedna ture pozyc.

 9. Łatwo tak sobie pisać pieski i 2x znak łowcy, najpierw trzeba takie karty na ręce posiadać. Aviana raczej nie będzie OP, przecież trzeba czekać aż do 9 tury by ją zagrać (druid co prawda posiada karty, które pozwolą ją zagrać wcześniej, ale jak wykorzystamy np. 2x innervate, to wtedy nie będzie można za bardzo skorzystać z efektu Aviany). By jak najbardziej wykorzystać jej potencjał wypadałoby mieć dużo drogich stronników, ale wtedy nie będzie co grać na starcie. Może po wyjściu dodatku znajdzie się jakiś złoty środek i Aviana będzie dobrze wykorzystywana. Na razie można sobie pisać o scenariuszach typu Aviana + Kel’Thuzad + Ragnaros w jednej turze, jednak w praktyce może nie wyglądać to tak kolorowo. Niemniej jednak karta ma duży potencjał, ale o jej faktycznej sile przekonamy się po wyjściu dodatku.

 10. W decku z Avianą kluczowe będą karty z dociągiem, coby mieć z czego się wysypywać. Fajna karcioszka, wejdzie mi do Taunt Druida.

 11. QUOTE

  Aviana silna i mysle ze pogra, zastepujac Cenariusa w Ramp Druidzie, Anub'Arak strasznie słaby :/

  Imho Cenarius będzie ważny u Aviany, zaraz po Kel’Thuzadzie.

 12. tak się zastanawiam… jak mamy Barona Zerwikrusza to na rękę dostajemy 2 Anub’araki + dwa Nerubiany 4/4 na stół, tak?

 13. Nie, DOstaniemy 1 Anub’Araka i prawdopodobnie 2 Nerubian. A to dlatego, że masz cofnij na rękę. To tak jak z Malornem, jak masz zerwikrusza to i tak tylko 1 się wtasowuje, bo stronnik jest jeden

Trackbacks/Pingbacks

 1. Asmo ocenia nowe karty | HSArena.pl - Największy oficjalny serwis fanowski Hearthstone - […] [Wielki Turniej] Karty z głosowania #6 – Anub’arak i Aviana […]

Submit a Comment