Z pamiętnika karczmarza – Zlot Pancernych

quel dorei rumakPojawił się kolejny tajemniczy wpis Z pamiętnika karczmarza na blogu Hearthstone.

Notka za wiele nie mówi wprost, ciężko wyciągnąć z niej wnioski. Na forum KucykJr zwrócił uwagę, że jednorożec ze zdjęcia przypomina trochę wierzchowca, którego można zakupić od Turnieju Argentu w World of Warcraft. Chodzi mu o Rumaka Quel’dorei, którego umieściliśmy na zdjęciu po prawej stronie.

Wszystko wskazuje zatem na dodatek obracający się w koło Turnieju Argentu, nic jednak nie jest pewne i pozostaje nam czekać na dalsze wskazówki i 22 lipca.

Poniżej pełen wpis Z pamiętnika karczmarza:

Każdy, kto gra uczciwie i chce się dobrze bawić, jest mile widziany w mojej karczmie, więc przewijają się przez nią przeróżni goście. Niektórzy jednak pozostawiają po sobie naprawdę niezatarte wrażenie.

 

pamiętnik karczmarza

 

Dziś było inaczej niż zwykle, choć w karczmie panował tłok jak co dzień, a klientela jak zawsze była różnorodna. Jednak wszyscy – nawet władający magią – byli odziani w błyszczące zbroje, jakich zwykle się nie spotyka! Widziałem murloki zakute w pancerze, podzwaniające stalowymi płytami niczym śmierdzące, mechaniczne ryby. Nigdy nie zapomnę też młodego krasnoluda, który prowadził przez środek izby majestatycznego jednorożca! Widok ten trochę mnie zaniepokoił, bo przebity rogiem klient raczej nie wpływa dobrze na interesy, jednak wszystko skończyło się dobrze.

 

karczma zlot pancernych

 

Goście szybko dokończyli napitki (nawet jednorożec!), zwinęli karty do Hearthstone i ruszyli w dalszą podróż. Ich widok zapierał dech w piersiach. Muszę przyznać… aż żałowałem, że sobie poszli.

 

Zastanawiam się, dokąd zmierzali. Rzecz jasna, moja karczma zwykle pojawia się tam, gdzie dzieje się coś ciekawego, więc zapewne wkrótce się dowiem!

Co Ty myślisz o tym wpisie? Podziel się z nami opinią na forum.

Author: hearthstone

Share This Post On

30 komentarzy

 1. A ja cały czas obawiam się, że to będzie nowy portret dla Paladyna.

  Portrety to dość świeża sprawa i pewnie tę tubę, którą rozsyłali, przygotowali już jakiś czas temu, jeszcze przed wysypem hejtu.

  Inna opcja to po prostu nowa plansza…

 2. Myślę, że to nie ma wiele wspólnego z nowym dodatkiem i wcześniejszą zapowiedzią. Tym razem chodzi o portret (pewnie dla palka), a wcześniej chodziło o Argent Tournament, czyli dodatek.

 3. Nie zapowiadaliby portretu z takim rozmachem, Blizz nie jest głupi wie jakie rozczarowanie by to spowodowało. Zobacz co się stało jak ludzie byli rozczarowani, że „zamiast dodatku” będą portrety. Nagle pojawił się „przypadkowy” przeciek z Chin, że to nie jest najważniejsza rzecz, a zaraz potem dostaliśmy Bójki.

 4. A ja coraz bardziej licze na tryb Tournament In Game :)
  Noi może jakieś achivmenty, bo kurde juz tyle po premierze a nic takiego nie ma. A według mnie HS aż się prosi o rozbudowany system achiv…

 5. Z tym dodatkowym trybem, to sądzę, że raczej jest na niego za wcześnie. Pamiętajcie bójka wyszła ledwo parę tygodni temu. Kolejne portrety na pewno są w drodze, ale skłaniam się bardziej ku Dromowi – zbyt duże rozczarowanie by było, gdyby okazało się, że chodzi o skiny dla bohaterów. Skłaniam się więc ku dodatkowi, chociaż rozum podpowiada mi, że kolejne rozszerzenie pojawi się dopiero w okolicach premiery GvsG. Zatem nowa przygoda? Też za wcześnie, skoro niedawno braliśmy udział w walce z Nefarianem i Ragnarosem.

  Co więc takiego niespodziewanego wymości nam Blizzard? Może system osiągnięć, oraz nowe ceny dla starych pakietów? Kiedyś trzeba ułatwić nowym start?

  A wy jak myślicie? Mam rację?

 6. Taki przeciek z tajwańskiego forum:
  Calling for heroes around the world,
  To fight a force without remorse ,
  But will you answer your call to arms,
  Or just hide at the inn and play some cards?

  Patch 3.0.1246 – The Argent Crusade Notes:

  Introducing Tournament Mode! Go against players from all over your region to answer your call to arms and win more Blizzcon points by placing top on selected tournaments.
  The Removal of Casual Mode but don’t worry! An all new Tournaments Mode will be waiting for you on August 23rd.
  Board Customization! Purchase cosmetic board plates to crush your enemies in style!
  New Cards! This all-new patch brings 63 new cards which will all be acquired through Tournament Mode or by purchasing a new type of pack which includes Classic, Goblins vs Gnomes and the all new Argent Crusade cards for only 150 gold!

  Paladin Hero Sunwalker Dezco is now available for purchase.
  Rogue Hero Wrathion is now available for purchase.
  Shaman Hero Drek’thar is now available for purchase.

  You can now choose which pack reward to obtain through the Arena.
  The Argent Crusade game board has been added exclusively through the Tournament Mode.
  Bug Fixes:

  Various cards have been fixed to properly work with Chromaggus.
  Fixed various graphical and sound bugs.

 7. Przeciek jak każdy, może być fejkiem, ale jeśli nie to zastanawia mnie parę rzeczy:

  1.
  by purchasing a new type of pack which includes Classic, Goblins vs Gnomes and the all new Argent Crusade cards for only 150 gold!
  Ciekawe jak by to działało. Paczka z 5-cioma kartami, które niekoniecznie muszą być z nowego dodatku i do tego za 150 golda? To by nie przeszło. Może większa ilość kart w pakiecie?

  2.
  The Removal of Casual Mode but don’t worry! An all new Tournaments Mode will be waiting for you on August 23rd.
  Jeszcze 1,5 miesiąca więc nie dziwne, że nie zapowiadają oficjalnei :P Casual to wypadałoby przebudować, a nie całkowicie usuwać. Chyba, że turnieje będą za darmo.

  • A mi to po prostu wygląda na kontrolowany przeciek Blizzarda, który ma wybadać reakcje społeczności na kilka rzeczy nad którymi się zastanawiają wewnętrznie. To nie jest nic odkrywczego, taka jest normalna praktyka dużych firm :) A patrząc na ten przeciek moim zdaniem zastanawiają się przede wszystkim nad podwyższeniem ceny paczki kart do 150 golda (ewentualnie czego w zamian oczekiwaliby ludzie, więc pisząc, że ok, ale jak dadzą więcej kart podsyłacie im rozwiązanie ;p), i ewentualnie nad nad usunięciem trybu casual (być może nawet w dłuższej perspektywie). Reszta to zasłona dymna uwiarygadniająca to badanie. Chociaż wcale nie jest powiedziane, że ta zasłona musi być nieprawdziwa.

 8. Ja z kolei najbardziej bym chciał zobaczyć brak limitu zwycięstw na arenie, gramy dopóki 3 gier nie przegramy, a powiedźmy co 10 winów usuwa nam się jedna porażka jeśli takową mieliśmy :D

  • To, że w droższym pakiecie byłyby nowe karty, które możnaby było zdobyć jeszcze tylko za pył, albo grę w darmowym trybie turniejowym. Inaczej ich nie kupisz?
   Dla mnie to słabe, ale właśnie na zbadaniu reakcji na ten pomysł polegać miałby ten przeciek. Oczywiście mogę się całkowicie mylić. Może to prawdziwy komunikat, albo całkowita bujda. Nie wiemy tego. Cały urok marketingowego podsysania atmosfery na tym polega. Mówi się o tym :)

 9. No ale za sam losowy mix nie mogą zawołać 50 złota więcej. Skoro na arenia można będzie decydować który pakiet brać, to te mixy były by całkowicie nieopłacalne.

 10. One i bez decydowania na arenie nie byłyby opłacalne. Daję 50 golda więcej za większą szansę na dust? (zakładając, że jednak większość kart mam)

 11. Np mix paczka 150g – po 3 losowe karty z każdego dodatku. Mamy więc 9 kart. Tylko ile kart rzadkich byłoby gwarantowane?

 12. Stawiam na tajwański fake, taki pierdylion zmian, nowości w 1 aktualizacji to jest wbrew zasadom sprzedaży. Normalnie wszystko się wydziela po trochu i robi wielki szum z dodania czegokolwiek (tak dotąd robił Blizz) a tutaj milion zmian: turniej, wywalenie casuala, nowa plansza, podwyżka golda za paczke, wybor paczek na arenie itd. itp.

  Wkurzaja już mnie te skośnookie „przecieki”.

 13. COLOR

  
  
  Zastanawiam się, dokąd zmierzali. Rzecz jasna, moja karczma zwykle pojawia się tam, gdzie dzieje się coś ciekawego, więc zapewne wkrótce się dowiem!

  Ten tekst sugeruje cos wiecej niz bohatera dla pala.

 14. nie wydaje mi się żeby to był prawdziwy przeciek, trochę za szybko na przeciek informacji o aktualizacji do której jest tak daleko

 15. Usunięcie casual mode brzmi tak nierealistycznie, że nawet nie chce mi się więcej nad tym zastanawiać. Jak dla mnie totalny fake.

 16. COLOR=#222222][FONT=Open Sans
  Zajebiste by to było

  
  
  So here's what I think: It's going to be a new expansion/card set that's based around Argent Tournament and WoTLK. The new tribe they're going to release will be "Champions" as others had thought up, and I have 

  NO idea what they could be. I also think they might give every class a weapon, like „Staff of the Mage” 1/3, +1 spell damage, and classes with weapons may get „Armors”, which are like weapons that function as armor that have cool effects built in (eg., shield of the paladin: 0/4 weapon, When you hero is attacked, negate 2 damage from the attack and heal 2, remove 1 durability).

  
  
  Lastly, I think around December they're going to use the cards they've released with the expansion they're teasing now to make an Icecrown themed adventure, which starts at maybe Wrathgate, and eventually you progress to Icecrown Citadel where you can defeat Arthas, unlocking the Death Knight class. (I guess it would have to be a free adventure if they did that..?)
  
  
  It's really likely that this won't happen, but I can dream! 
 17. QUOTE

  Zajebiste by to było 
  
  
  
  
  So here's what I think: It's going to be a new expansion/card set that's based around Argent Tournament and WoTLK. The new tribe they're going to release will be "Champions" as others had thought up, and I have 

  NO idea what they could be. I also think they might give every class a weapon, like "Staff of the Mage" 1/3, +1 spell damage, and classes with weapons may get „Armors”, which are like weapons that function as armor that have cool effects built in (eg., shield of the paladin: 0/4 weapon, When you hero is attacked, negate 2 damage from the attack and heal 2, remove 1 durability).
  Lastly, I think around December they’re going to use the cards they’ve released with the expansion they’re teasing now to make an Icecrown themed adventure, which starts at maybe Wrathgate, and eventually you progress to Icecrown Citadel where you can defeat Arthas, unlocking the Death Knight class. (I guess it would have to be a free adventure if they did that..?)
  It’s really likely that this won’t happen, but I can dream!

  Poza nowym bohaterem to całkiem ciekawe rozkminy, ale ja dalej LICZE NA TRYB TURNIEJI!
  Chce dostać coś co mnie przyciągnie znowu do HS na te długie godziny!

 18. Ano niektórzy ze spożywczaka mają naprawdę fajne pomysły i Blizz mógłby czerpać od nich garściami żeby uczynić grę nie tylko zajebis… jaka jest teraz ale kultową.
  Wczoraj np. w spożywczaku wymyślili, że być może Blizz wprowadzi nowy typ kart tzw. Czempion i to będą karty podobne do Planeswalkera z MtG. Z tego co zrozumiałem karty które będą dodawać pancerz i życie innym stronnikom.
  Planeswalkers are „minions” that have skills that add health/lifepoints to the minion and usually 1 ultimate skill that costs more health/lifepoints then the amount with which it is summoned.
  You could compare it too a hero-minion in warcraft instead of regular footmen. ( Hope this helps ;-)
  http://i.imgur.com/MxvT9Pp.jpg

  Dodatkowo podejrzewają, że w HSie pojawią się karty wierzchowców które będą miały synergie z czempionami (co to za pojedynek czempionów bez wierzchowców? :))

  W ogóle niektórzy mają takie proste pomysły, wymagające mało pracy ze strony Blizza a jednocześnie które dodałyby osłody HSowi jak np. tabela rankingowa „live” z TOP 100 w regionie wbudowana w grze. Małe, proste a jak by czasem cieszyło i wprowadziło dodatkowy smaczek szczególnie pod koniec sezonu.

 19. Ostatnio tak kminiliśmy z kolegą jak wielki szmal robi Blizzard na zwykłych popierdółkach, które w praniu nie kosztują ich nawet złamanego grosza. Pewnie mają kopalnie pomysłów, ale wiedzą, że dodawanie nowych skórek, rewersów czy jakiś innych e-pierdół, napędzi tylko tą koniunkturę, a coś większego dodadzą jedynie raz na pół roku.

Submit a Comment