Złote karty w Naxxramas i darmowe pierwsze skrzydło

Po tym jak dzisiaj poznaliśmy ceny za wstęp do Naxxramas powstało kilka pytań, na przykład powróciła kwestia tego w jaki sposób będzie można zdobyć złote wersje kart. CM Zeriyah odpisał na forum podając sposób zdobycia złotych kart:

CM Zeriyah: Złote karty będzie można stworzyć z pyłu po tym gdy uzyskasz ich normalne wersje.

Dodatkowo trzeba podkreślić, że dalej nie można ich zdobyć z paczek. Jedyny sposób na zdobycie nowych normalnych kart to pokonanie bossów Naxxramas, a ich złote wersje będą wyłącznie do zdobycia przez stworzenie z pyłu w trybie rzemiosła.

Gracze od razu zwrócili uwagę na ważny punkt – jeśli złote karty byłyby do zdobycia w trybie heroicznym to byłyby prawdziwym osiągnięciem, a tak są kolejną rzeczą, za która można po prostu zapłacić. Ogólnie wiele osób zarzuca Blizzardowi za duże skupienia się na płacących graczach. CM Zeriyah odpowiedział na to:

CM Zeriyah: Złote karty są dla wszystkich. Nie wszyscy będą w stanie pokonać przeciwników w trybie heroicznym. Są oni sporym wyzwaniem. Tworzenie kart jest czymś dostępnym dla wszystkich. Może ono zabrać trochę czasu, ale osoby, które chcą zebrać wszystkie złote karty w grze będą w stanie to zrobić.

CM Zeriyah drugi post na ten temat: Zdobywanie złotych kart z trybu heroicznego było czymś co mieliśmy w grze w trakcie naszych wewnętrznych testów. Dostaliśmy sporo negatywnych informacji o tej metodzie zdobywania złotych kart. Jak już wspominałem, heroiczni bossowie nie są łatwi i czuliśmy się bardzo źle z tym, że inni ludzie mieli poczucie, że nigdy nie będą w stanie zdobyć złotych wersji kart z Naxxramas. Zmieniliśmy sposób ich pozyskania, aby były one bardziej dostępne dla wszystkich.

Pojawiła się też nie do końca jasna informacja na temat „darmowego” pierwszego skrzydła. Blizz w poprzednim wpisie zapowiedział, że pierwsze skrzydło będzie darmowe w pierwszym miesiącu premiery Naxxramas, ale było to tak napisane, że wynikało z tego iż jeśli sobie je odblokujesz w tym pierwszym miesiącu to będziesz je miał dostępne już na zawsze. Tymczasem CM Zeriyah napisał na forum dwuznaczne zdanie:

CM Zeriyah: Rewir Arachindów nie jest darmowy na stałe – jest darmowy tylko przez limitowany czas w trakcie premiery Naxxramas.

Aktualizacja: Na szczęście już to sprostował i dla potwierdzenia – jeśli w ciągu premiery Naxxramas (czyli około miesiąca od startu) wejdziesz do Rewiru Arachnidów to będziesz miał do niego dostęp już na zawsze.

Będziemy aktualizowali wiadomości w tym wątku na bieżąco.

Jeśli jeszcze nie widziałeś cen wstępu do Naxxramas to sprawdź je tutaj: Ceny wstępu do Naxxramas.

Author: hearthstone

Share This Post On

13 komentarzy

 1. No, jestem ciekaw tego poziomu trudności, dlatego w tym temacie wypowiem się dopiero gdy nadejdzie odpowiedni czas.

  Jeżeli chodzi o złote karty, to nie jestem z tego rozwiązania zadowolony. Spieprzyli to po całości.

  Na pewno powstaną jakieś tipy i poradniki odnośnie wyczyszczenia hc’ków, więc argument odnośnie tego, że nie każdy będzie mógł zdobyć złote karty, jest słaby. Jeżeli te hc, na prawdę będą takie mordercze( na co liczę), to sam revers jako nagroda to trochę mało. W ogóle hc, powinien się odblokowywać dopiero po wyczyszczeniu całego normala, a nie po skrzydłach.

 2. ,,Jak już wspominałem, heroiczni bossowie nie są łatwi i czuliśmy się bardzo źle z tym, że inni ludzie mieli poczucie, że nigdy nie będą w stanie zdobyć złotych wersji kart z Naxxramas. Zmieniliśmy sposób ich pozyskania, aby były one bardziej dostępne dla wszystkich.”
  Hmm ja mam dokładnie takie same odczucia jak Yonderbrack. Wiec Paczek Wiecej pyłu – więcej kasy dla blizza
  Ja rozumiem, że muszą zarabiać na grze ale niech nie mówią że w ten sposób złote karty będą bardziej dostępne, gdyż będzie dokładnie odwrotnie.
  Tak jak pisze Ogi: na pewno powstaną poradniki jak przejść HC, także każdy prędzej czy później mógłby te HC przejść.
  Natomiast teraz, jeśli koszt w pyle złotych Naxx będzie taki jak normalnych złotych, oznacza to dla mnie, że nigdy ich nie będę miał, bo wole tworzyć karty (również złote) których jeszcze nie mam w swojej kolekcji, gdyż uzbierać 3200 pyłu wcale nie jest tak prosto, o czym przekonał mnie złoty Leeroy

 3. Jeżeli poziom trudności Hc będzie polegał na rozwiązaniu taktycznym (bossa da sie pokonać tylko używajac specyficznej taktyki która zaplanował blizz) to wiadomo że zaraz ukażą się wszędzie poradniki i opisy. Może być też tak że cały poziom trudności będzie polegać na losowości czyli jak ci podejdzie odpowiednia ręka i późniejszy draw dopiero będziesz w stanie wygrać. Takie rozwiązanie może stanowić nie lada problem, jedna osoba zrobi to w ciagu 10 gier druga po 100 grach będzie się męczyć.

 4. QUOTE

  Jeżeli poziom trudności Hc będzie polegał na rozwiązaniu taktycznym (bossa da sie pokonać tylko używajac specyficznej taktyki która zaplanował blizz) to wiadomo że zaraz ukażą się wszędzie poradniki i opisy. Może być też tak że cały poziom trudności będzie polegać na losowości czyli jak ci podejdzie odpowiednia ręka i późniejszy draw dopiero będziesz w stanie wygrać. Takie rozwiązanie może stanowić nie lada problem, jedna osoba zrobi to w ciagu 10 gier druga po 100 grach będzie się męczyć.

  Dokładnie to samo miałem zamiar napisać i niestety obawiam sie , że trudność bedzie polegałana tym , że tylko
  idealna reka startowa i nastepne dropy beda musiały być idealne czyli grind.
  Nowe rozdanie jaka reka – szajs wymiana nadal brak jednej karty next
  znowu szajs next , reka jest ok 1 tura ok 2 ok 3 tura nie doszedł (tu wpisz co chcesz ) next
  nowa reka szajs next i tak do usranej . Mam nadzieje , że ten czarny scenariusz się nie sprawdzi :)

 5. Wątpię.
  Raczej bossowie będą wymagali jakichś dziwnych talii (np. masy tanich minionów), lub specjalnych zagrań taktycznych (jak np. pokazany flip – 2 obrażeń w jednostkę najbardziej z lewej – to wymusza pewne zagrania).

 6. QUOTE

  Wątpię. 
  Raczej bossowie będą wymagali jakichś dziwnych talii (np. masy tanich minionów), lub specjalnych zagrań taktycznych (jak np. pokazany flip - 2 obrażeń w jednostkę najbardziej z lewej - to wymusza pewne zagrania).

  Jeżeli tak będzie to trudność będą mieli tylko ludzie nie wspierający się toturialami, poradnikami, itp. Inni obejrzą filmik na YT i w 3 podejściach przejdą arcy trudny heroic. Choć Blizz potrafi zaskoczyć pomysłowością i mogą przygotować coś co nas wszystkich zaskoczy.

 7. Też wolałbym złote karty jako nagrodę za Hc, ale Blizzard już postanowił :)
  Mam nadzieję, że będzie trzeba się nieźle natrudzić żeby zdobyć ten rewers i być może coś jeszcze :o

 8. QUOTE

  Jeżeli tak będzie to trudność będą mieli tylko ludzie nie wspierający się toturialami, poradnikami, itp. Inni obejrzą filmik na YT i w 3 podejściach przejdą arcy trudny heroic. Choć Blizz potrafi zaskoczyć pomysłowością i mogą przygotować coś co nas wszystkich zaskoczy.

  Raczej powstaną talie, które będą miały największą szansę na wygranie przeciw konkretnemu bossowi.

 9. Nie pamiętam skąd było to info, ale wydaje mi się, że to mogło być oficjalne ogłoszenie Naxx na początku wiosny. Któryś z przedstawicieli Blizza powiedział, że będą chcieli rozpromować najrzadziej używane karty w HSie poprzez danie graczom konkretnych, wcześniej złożonych talii do toczenia dueli w nowym contencie. Kto wie, może HC będzie polegało na pokonanie bossa właśnie takimi taliami, które będą zawierały losowe karty spośród tych najmniej używanych :)

 10. QUOTE

  Nie pamiętam skąd było to info, ale wydaje mi się, że to mogło być oficjalne ogłoszenie Naxx na początku wiosny. Któryś z przedstawicieli Blizza powiedział, że będą chcieli rozpromować najrzadziej używane karty w HSie poprzez danie graczom konkretnych, wcześniej złożonych talii do toczenia dueli w nowym contencie. Kto wie, może HC będzie polegało na pokonanie bossa właśnie takimi taliami, które będą zawierały losowe karty spośród tych najmniej używanych :)

  Wyzwania klasowe już będą polegały na pokonaniu bossa określoną talią. Mi się wydaje, że ta wersja heroicznego trybu opisana tutaj http://hsarena.pl/forum/newsroom/724-fanowska-fikcja-czy-przeciek-naxxramas/ będzie prawdziwa.

 11. Sporo rzeczy w sposobie wypuszczenia dodatku mi się nie podoba. Mam nadzieje że Blizz rozwali system tym trybem przygody. :)
  Najbardziej właśnie liczę na wyzwania klasowe.

 12. http://www.hearthpwn.com/news/535-zeriyah-clarifies-golden-card-acquisition

  Streszczając wypowiedź Niebieskiego: złote karty z Naxx zawsze miały być do zrobienia z proszku, tylko wcześniejsze zamierzenie było takie, że tę możliwość uzyskuje się po pokonaniu odpowiedniego bossa w trybie heroicznym, ale zdecydowali się jednak na pokonanie odpowiedniego bossa w trybie normalnym. Co rzeczywiście czyni teraz te karty bardziej przystępnymi.

Trackbacks/Pingbacks

 1. Ceny wejścia do Naxxramas | HSArena.pl - Hearthstone wiadomości, arena, poradniki, Hearthstone po Polsku - […] Aktualizacja: Złote karty będzie można stworzyć z pyłu po tym jak zdobędziemy ich normalne wersje! Więcej info w niusie…
 2. Podsumowanie ostatnich wyjaśnień odnośnie Klątwy Naxxramas | HSArena.pl - Hearthstone wiadomości, arena, poradniki, Hearthstone po Polsku - […] wątpliwości i zażaleń pojawiło się wraz z informacją, że złote wersje kart Naxxramas będzie można uzyskać jedynie poprzez tworzenie…

Submit a Comment