Zozus zdobywa drugie miejsce na Gfinity Hearthstone Spring Masters

zozus gfnity

Zozus

Gratulacje dla Zozusa – zawodnika zespołu Black Ravens za zdobycie drugiego miejsca w turnieju Gfinity Hearthstone Spring Masters!

Gfinity Hearthstone Spring Masters I to pierwszy turniej z serii 4, w których najlepsi gracze świata będą walczyć ze sobą o pulę nagród wynoszącą 7 000 USD (w każdym z turniejów). Turnieje te organizowane są przez brytyjską esportową organizację Gfinity, która zajmuje się organizowaniem profesjonalnych lig i turniejów w wielu grach.

Hearthstone Spring Masters składał się z trzech kwalifikatorów i turnieju głównego, do którego trafiało 10 najlepszych graczy z kwalifikatorów i 6 zaproszonych przez organizatora (finalnie było 7 zaproszonych, gdyż jeden z zakwalifikowanych nie mógł dotrzeć).

black ravensW finałowym turnieju znalazło się dwóch zawodników z Polski – Zozus i DrEaX – obaj reprezentujący zespół Black Ravens. Obaj nasi zawodnicy przeszli mordercze kwalifikacje, które zapewniły im miejsce w turnieju głównym. DrEaX zakwalifikował się w drugim turnieju, Zozus w trzecim. Już samo zakwalifikowane się do turnieju głównego jest sporym osiągnięciem, a zawodnicy mieli sfinansowaną podróż i zakwaterowanie w Londynie co już samo w sobie jest miłe.

W turnieju głównym do walki stanęli:

Zaproszeni zawodnicy:

 • Amaz
 • Firebat
 • Xixo
 • ThijsNL
 • Neirea
 • Forsen
 • Faramir

gfinity spring mastersKwalifikator 1:

 • Naiman
 • Sottle
 • FaKe
 • Greensheep

Kwalifikator 2:

 • Powder
 • DrEaX

Kwalifikator 3:

 • Anaro
 • Zozus
 • tom60229

Jak widać zatem turniej został obsadzony absolutną śmietanką Hearthstone, łącznie z Mistrzem Świata 2014 – Firebatem.

Finałowy turniej rozgrywał się w systemie Bo5 (do 3 wygranych), z finałem Bo7 (do 4 wygranych). Rozgrywki najpierw odbywały się w 4 grupach po 4 zawodników, następnie po dwóch najlepszych zawodników z grupy przechodziło do fazy playoff.

DrEaX trafił do grupy B razem z Faramir, Firebat i Greensheep. Zozus natomiast walczył w grupie C z Forsen, Amaz i FaKe.

DrEaX niestety zakończył grę w turnieju na fazie grupowej – został pokonany przez Firebata 0:3 oraz Greensheepa 2:3.

Zozus natomiast zaskoczył międzynarodową publiczność, której nie był znany wygrywając dwa razy z Amazem 3:2 i przegrywając raz z Forsenem 0:3. Dało mu to drugie miejsce w grupie i awans do playoffów.

gfinity spring 2015 grupy

W playoffach pokazał wiele klasy pokonując najpierw w ćwierćfinale Neirea 3:2, następnie Sottle 3:1 w półfinale i w wielkim finale spotkał się z nikim innym tylko z Mistrzem Świata – Firebatem, któremu niestety uległ 1:4.

gfinity spring 2015 playoff

 

Zozus zajął zatem drugie miejsce w turnieju i zdobył 2 000 USD nagrody, Firebat zgarnął 4 000 USD za zwycięstwo, a Naiman i Sottle dostali po 500 USD za 3 i 4 miejsca.

Nagrania z meczów są dostępne póki co jedynie na Twitchu, na profilu GfinityTV, może pojawią się również na kanale YouTube.
Nagrania na Twitchu – Twitch.tv/gfinitytv
Kanał na YouTube (jeśli filmy pokażą się to damy znać w komentarzu na forum) – YouTube.com/user/GfinityTv

Aktualizacja: Pojawiły się niektóre filmy z rozgrywek, w tym playoffy z wielkim finałem.

Finał Firebat vs. Zozus:

Reszta filmów na kanale: GamerGraphy

Wielkie gratulacje dla Zozusa za zajęcie drugiego miejsca w tym turnieju! Pokonał wielu świetnych graczy, pokazał się z znakomitej strony na arenie międzynarodowej i liczymy, że będzie to kolejny duży krok w rozwoju jego kariery. Gratulacje dla DrEaXa, który co prawda nie wyszedł z grupy, jednak rozegrał dobre mecze i już samo zakwalifikowanie się do turnieju i pokazanie na arenie międzynarodowej jest osiągnięciem wartym pamięci. Gratulacje również dla drużyny Black Ravens za posiadanie dwóch tak znakomitych zawodników. Liczymy, że wkrótce pozostali zawodnicy zespołu (AmetystDrago, Foreo i Unskiller) również pokażą klasę na arenie międzynarodowej.

Gratulacje panowie, życzymy kolejnych sukcesów!

Zozusa możesz śledzić na fejsie  – tutaj.
DrEaXa możesz śledzić na fejsie – tutaj.
Natomiast stronę zespołu Black Ravens znajdziesz – tutaj.

zozus gfinity

Author: hearthstone

Share This Post On

11 komentarzy

 1. Cały turniej od pierwszej do ostatniej gry oglądałem z zapartym tchem. Jest to do tej pory chyba jedna z najwyższych wygranych pieniężnych w hs wsród Polaków obok wygranych Gnimsha i Lothara. Gratulacje jeszcze raz chłopakom niebawem wypijemy ponownie za sukces, a zobaczycie nas w dużym gronie po iem już pod koniec marca w Lublinie. Niezapomniane wrażenia i mimo nienajlepszego jakościowo streamu turniej bardzo udany pozostanie długo w pamięci. Widać było formę Zozusa dzien przed wylotem wbił swoim warlockiem winstreaka z piątej rangi prosto na 25 rangę w legendzie. Znakomity deck.

 2. Voj4k – dzieki za link.
  Pierwsza walka mówi wszystko o aggro, mech magu, sporcie i skillu :D
  Zozus choćby nie wiem co zrobił, nie miał wiele do powiedzenia przeciwko pociśnięciu przez szybkiego maga ^^

 3. Oglądałem finał. Jasne, że ta gra bazuje na rng i jak ktoś nie ma farta, to ma wpierdol. Ale skill naprawdę robi różnicę.

  W zeszłym tygodniu stworzyłem własną talię od podstaw – priest na stworach z wysokim hp, żeby boostować je a potem albo „change this minion attack to be equal to it’s hp” albo Crazy Scientist i zabijanie w turę. I wydaje mi się, że grałem tym dużo bardziej świadomie niż każdym innym deckiem z neta. Bo sam to budowałem.

  I chyba na tym ta gra polega:
  – świadomość własnej talii
  – obeznanie z deckami przeciwników
  – niuanse (jak choćby obserwowanie mulligana przeciwnika czy które karty zagrywa z ręki – tzn. czy trzyma coś od kilku tur czy już się tego pozbył)
  – i chyba najważniejsze: wiedza, kiedy przeczekać turę, pozwolić sobie na mocne oberwanie, by potem przejąć kontrolę nad stołem i wygrać.

  To tak z perspektywy nooba, więc feel free to disagree :-)

 4. W każdej dziedzinie doświadczenie robi swoje, tysiące rozegranych partii daje szeroki obraz zachowań przeciwników i różnych wypadkowych, co może zwiększyć szansę na wygraną.

 5. @Emeryt – tylko, że jak spotyka się 2 graczy na bardzo wysokim poziomie, którzy doskonale wiedzą co będzie najlepszym zagraniem w danej turze, to wtedy RNG zaczyna odgrywać ogromną rolę. Samo początkowe rozdanie może wygrać / przegrać grę. Nie wspomnę już o topdeckach w aggro vs aggro.

 6. QUOTE

  @Dr. Omader, nie wszystkie mecze grupowe były castowane.

  Wiem, ale daj mi po cichu mieć nadzieję, że ktoś kiedyś wpadnie na pomysł, żeby i tak je nagrywać… :(

Trackbacks/Pingbacks

 1. Zozus na Gfinity Hearthstone Spring Masters II w ten weekend | HSArena.pl - Największy oficjalny serwis fanowski Hearthstone - […] Zozus w pierwszym turnieju zajął drugie miejsce, ustępując jedynie Mistrzowi Świata Firebatowi. Finał z tego turnieju możesz zobaczyć na YouTube.…

Submit a Comment